Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Biedronka musi oddać klientom pieniądze. Wiemy, kto może liczyć na zwrot
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 20.05.2024 15:07

Biedronka musi oddać klientom pieniądze. Wiemy, kto może liczyć na zwrot

biedronka
fot. Radosław Botev, Wikimedia Commons/Pxhere

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podjął decyzję, że klientom Biedronki należy się rekompensata. Chodzi o świąteczną promocję ”Magia Rabatów”, którą portugalska sieć przeprowadziła pod koniec 2022 roku. Klienci dostawali kupon na 150 zł, w wyniku decyzji teraz mogą otrzymać podobny. 

Biedronka ma problem, UOKiK argumentuje

Wydając decyzję, prezes UOKiK zakwestionował praktyki podejmowane przez Biedronkę w grudniu 2022 roku podczas akcji promocyjnej ”Magia Rabatów”. 

Jedną z nich było wprowadzanie w błąd co do warunków promocji w przekazach reklamowych. Informacje pojawiające się na plakatach w sklepach nie informowały o produktach, których nie można było kupić za voucher" — argumentuje UOKiK

Na materiałach promocyjnych umieszczono gwiazdkę, a przy niej drobnym drukiem informowano, że promocja dotyczy jedynie wybranych środków przemysłowych i tekstyliów. W efekcie klienci nie mogli realizować swoich kuponów za istotną część produktów, które powszechnie przypisuje się tych kategorii. Jak twierdzi UOKiK, regulamin promocji nie był dostępny tak, by konsumenci mogli łatwo zapoznać się z jego treścią – stąd taka, a nie inna decyzja urzędu. 

Inwazja kleszczy w Polsce. Ekspertka zdradziła, jak się skutecznie chronić

Co na to Biedronka?

Właściciel sieci sklepów Biedronka, czyli portugalska firma Jeronimo Martins poinformował w rozmowie z portalem ”Business Insider”, że zastosuje się do decyzji UOKiK.  Klienci, którzy pomiędzy 1 a 3 grudnia 2022 roku nie mogli więc zrealizować swoich voucherów na kwotę 150 zł, otrzymają nowe – umożliwiające zakupy za identyczną sumę. 

Kupon na 150 zł od Biedronki

Biedronka informuje, że otrzymany kupon będzie można wykorzystać na wszystkie produkty, jakie dostępne są w sklepach sieci – z wyłączeniem alkoholu, papierosów, mleka dla niemowląt oraz kart podarunkowych. Ponadto klienci, którzy w ramach rekompensaty otrzymają voucher, będą go musieli wykorzystać w ramach jednorazowych zakupów. 

 

Źródło: Business Insider