Goniec.pl
Twitter.com @MotoSygnaly fot. Szymon

Twitter.com @MotoSygnaly fot. Szymon

Awaria wodociągowa w Poznaniu. Woda wdarła się na parkingi, przystanki, chodniki i ulice

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Choć groźne burze i towarzyszące im intensywne opady deszczu dopiero przed nami, nie przeszkodziło to w tym, by na ulicach jednego z poznańskich osiedli strumieniami w piątkowe przedpołudnie polała się woda. W wyniku awarii wodociągowej w rejonie węzła Aleja Solidarności zalane zostały chodniki, ulice, parkingi, przystanki i podziemne przejścia. Przez jakiś czas nie kursował też Poznański Szybki Tramwaj.

Istny potop, który w piątek rano nawiedził okolice osiedla Zwycięstwa, spowodowało uszkodzenie rury wodociągowej. Odpowiedzialne za usunięcie usterki przedsiębiorstwo Aquanet poinformowało, że jego pracownicy jadą na miejsce i po wyłączeniu wody przystąpią do naprawy.

Pogoda. IMGW wydało alerty. W weekend spodziewać się można dynamicznej zmiany aury

Pogoda. IMGW wydał alerty. W weekend spodziewać się można dynamicznej zmiany aury

CZYTAJ DALEJ

Awaria wodociągowa w Poznaniu. Na ulice wylał się potężny strumień wody

Awaria okazała się być na tyle poważna, że zanim na miejsce dotarły posiłki, woda rozlała się po okolicy. Z użytku wyłączone zostały chodniki, parkingi, przystanki komunikacji miejskiej oraz podziemne przejścia dla pieszych.

Wprawieni w osłupienie mieszkańcy Poznania uwiecznili katastroficzne obrazki na zdjęciach i filmach, które opublikowano w sieci. Widać na nich potoki brudnej cieczy, która m.in. wdziera się w kolejne miejsca, czy zalewa podłogę w jednym z tramwajów, dosłownie paraliżując część miasta.

"Powódź" sparaliżowała ruch tramwajów

Niespodziewana "powódź" stanowiła także wielkie wyzwanie dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pech chciał, że obok miejsca zdarzenia przebiega trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, którego przejazdy musiały zostać wstrzymane od Dworca Zachodniego aż do Os. Sobieskiego.

Przez ten czas również tramwaje linii 12 i 16 kursowały objazdem do pętli Połabska, zaś tramwaje linii 14 i 15 kursowały objazdem do pętli Piątkowska. Wzdłuż trasy PST do przystanku Armii Poznań uruchomione zostały autobusy. Dopiero kilka minut przed godziną 13 ruch tramwajowy na PST został wznowiony.

Obecnie na miejscu pracują jeszcze wozy asenizacyjne, które odpompowują resztki wody. Następnie pracownicy wodociągów przystąpią do ustalania przyczyn awarii. Mieszkańcy osiedla muszą liczyć się z tym, że w ich mieszkaniach może wystąpić problem z ciśnieniem strumienia wody.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jarosław Kaczyński o reparacjach wojennych: "Mogę tego nie dożyć"

  • Warszawa: 19-letni Białorusin wjechał w ekipę myjącą przystanek. Jedna osoba nie żyje

  • Jarosław Kaczyński przerwał swoje tournée po Polsce. Padł "zaskakujący" powód

Źródło: Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Fatalny stan finansów polskich szpitali. Inflacja i koszty energii gwoździem do trumny

Czytaj więcej >
Wypadek na przejeździe

Wiadomości

Poranna tragedia na torach w Rykowisku, auto wjechało wprost pod rozpędzony pociąg. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >

Wiadomości

Senatorowi PiS odebrało mowę na pytanie o walkę rządu z inflacją. Kuriozalny wywiad hitem sieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kryzys nie dotknie duchownych? Rząd przeznaczy rekordową kwotę na Fundusz Kościelny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Początek października, a ceny prądu już ostro w górę. Internauta porównał rachunki za prąd z ostatnich miesięcy i złapał się za głowę

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Trzaskowski: "Poziom bezczelności pana premiera Jacka Sasina przekroczył już wszelkie granice"

Czytaj więcej >