Goniec.pl

Facebook.com/WPalacuPrezydenckim

Andrzej Duda zwołał posiedzenie rady gabinetowej. Chodzi o pandemię

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Spotkanie rady gabinetowej ma odbyć się jutro o godzinie 9:30 i dotyczyć dalszej strategii rządu w walce z pandemią COVID-19. Jak poinformował Błażej Spychalski, ze względu na zagrożenie epidemiczne w kraju, posiedzenie odbędzie się w formie zdalnej. 

Andrzej Duda zwołał posiedzenie rady gabinetowej

W czwartek 8 kwietnia br. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 27 887 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem na terenie naszego kraju. Dodatkowo resort zdrowia przekazał, że minionej doby w związku z infekcją COVID-19 śmierć poniosło aż 954 osób, co stanowi najwyższą dobową liczbę śmiertelnych ofiar wirusa SARS-COV-2 od początku pandemii.

– Z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia tłumaczy tak wysoką liczbę zgonów m.in. opóźnieniami w składaniu raportów przez placówki medyczne, które miały być spowodowane okresem świątecznym. Dane te są jednak zatrważające i zaniepokoiły wielu Polaków.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju prezydent Andrzej Duda zwołał pilne posiedzenie rady gabinetowej, które ma odbyć się w piątek 9 kwietnia br. o godzinie 9:30. Informacje o spotkaniu przekazał na swoim  Twitterze Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Błażej Spychalski.

Członkowie rady będą dyskutować na jutrzejszym spotkaniu m.in. o obecnej sytuacji epidemicznej w kraju, a także o dalszej strategii państwa w kwestii walki z pandemią koronawirusa, która paraliżuje niemal cały świat już od ponad roku.

Po świętach wielkanocnych minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd zdecydował się przedłużyć obecnie obowiązujące obostrzenia, które pozostaną w mocy co najmniej do 18 kwietnia. Kolejne decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w ciągu najbliższych dni.

– Mamy delikatne zejście ze szczytu i chcielibyśmy, żeby ten trend się utrzymał – przekazał na konferencji prasówek rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Do 18 kwietnia br. zamknięte pozostaną galerie handlowe, hotele, wielkopowierzchniowe markety budowlane i meblowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, wszelkie instytucje kultury, a także żłobki, przedszkola i szkoły. W całym kraju wciąż obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej, a także utrzymywania bezpiecznego dystansu od innych osób, wynoszącego minimum 1,5 m.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Trzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydował

  • Prezydent nakazał opuścić flagę do połowy masztu w hołdzie m.in. zmarłych lekarzy i ratowników

  • Lekarka pokazała genialny sposób na noszenie maseczki

Źródło: Twitter/Ministerstwo Zdrowia/Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]