Zakłady Górnicze Rudna nie żyje Żródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Trzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydował

7 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Na terenie Zakładów Górniczych Rudna doszło do wielkiej tragedii. Dzisiaj tj. 7 kwietnia miał tam miejsce śmiertelny wypadek. W trakcie robót strzałowych śmierć poniósł jeden z pracowników. 51-letni mężczyzna należał do oddziału S-1 w rejonie GG-1 na oddziale G-7. Ratownicy podjęli próbę przywrócenia czynności życiowych – niestety bez skutku.

Górnik, który zginął tragicznie w Zakładach Górniczych „Rudna”, był związany z dolnośląską kopalnią od 2004 roku. To mieszkaniec Polkowic – miejscowości, w której znajduje się siedziba zakładu. 51-letni mężczyzna osierocił troje dzieci. W związku z dramatycznym wydarzeniem pojawiła się już reakcja zarządu.

Z powodu tragedii, do której doszło na terenie Zakładów Górniczych „Rudna”, ogłoszono trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. „Rudna" należy do jednej z trzech czynnych kopalni miedzi w kraju i jest najgłębszą kopalnią KGHM.

Tragedia w Zakładach Górniczych „Rudna” – nie żyje pracownik

O dramatycznym wydarzeniu, do którego w środę 7 kwietnia doszło w Zakładach Górniczych „Rudna”, poinformował portal informacyjny Lubin Extra. 51-letni pracownik kopalni zginął podczas robót strzałowych.

Zaraz po tragicznym wypadku ratownicy udzielili pomocy ofierze. Medycy próbowali przywrócić czynności życiowe pracownika, jednak akcja reanimacyjna nie przyniosła efektów i mieszkaniec Polkowic zmarł.

Cała Polska walczyła o jej życie. Nie żyje 2-letnia IzaCała Polska walczyła o jej życie. Nie żyje 2-letnia IzaCzytaj dalej

W związku z tym zdarzeniem Zakłady Górnicze „Rudna” powołały komisję do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. O trzydniowej żałobie w oddziałach KGHM zadecydował Prezes Zarządu Marcin Chludziński.

Z komunikatu wynika, że zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników to dla zarządu KGHM Polska Miedź S.A. kwestia priorytetowa. Wszelkie wypadki są traktowane przez przedstawicieli kopalni z ogromną powagą.

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. wraz z pracownikami przekazał rodzinie oraz bliskim zmarłego wyrazy współczucia. Wciąż nie wiadomo, dlaczego doszło do tragicznego zdarzenia, które skończyło się śmiercią 51-latka.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z KGHM Polska Miedź S.A., jednak na tę chwilę przedstawiciele spółki nie przekazują szczegółowych komentarzy wychodzących poza treść komunikatu prasowego, który pojawił się na stronie.

Tragiczne zdarzenia w Zakładach Górniczych „Rudna”

W historii Zakładów Górniczych „Rudna” dochodziło już do niepokojących wydarzeń. Najczęściej związane były z silnymi wstrząsami, podczas których ginęli górnicy.

Ostatnia tragedia miała miejsce 29 listopada 2016 roku, gdy w godzinach popołudniowych odnotowano wstrząsu o magnitudzie wynoszącej 4,4. Wówczas śmierć poniosło 8 górników w wieku od 23 do 50 lat. Byli to mieszkańcy Głogowa, Bolesławca oraz Polkowic.

Do najsilniejszego wstrząsu doszło 29 stycznia 2019 roku. Wtedy magnituda wyniosła aż 4,8. Na szczęście każdy z 32 górników, którzy znajdowali się w rejonie zagrożenia, przeżył i bezpiecznie wrócił do domu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.; Lubin Extra

Następny artykuł