Goniec.pl
[II-51]

KPP w Grodzisku Mazowieckim

Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Nie żyje 68-letni mężczyzna

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na autostradzie A2 doszło do tragicznego wypadku. Dwa samochody osobowe zderzyły się na odcinku w kierunku Poznania w nocy z poniedziałku na wtorek (12 na 13 lipca). Do zdarzenia doprowadził kierowca, który jechał pod prąd. 68-letni mężczyzna zginął na miejscu. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Do wypadku na odcinku A2 doszło we wtorek około godziny 2:00. Do tragicznego zdarzenia doprowadził 68-letni kierowca volkswagena. Z niewiadomych przyczyn mężczyzna jechał pod prąd w kierunku Poznania. W wyniku zderzenia czołowego z innym samochodem osobowym zginął na miejscu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Zaginął 8-latek wraz z 6-letnią siostrą. Poszukiwania na całą Polskę

CZYTAJ DALEJ

W wypadku uczestniczyła także rodzina z trojgiem dzieci, która jechała volvo. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Po przeprowadzeniu badań kontrolnych lekarze zdecydowali, że jedynie kierowca musi pozostać na oddziale. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że zanim doszło do zdarzenia, jechał prawidłowo.

Kolejny wypadek śmiertelny

Podczas wypadku doszło do także do zderzenia z trzecim samochodem. Volvo, którym przemieszczała się rodzina, uderzyło w jadące obok dostawcze renault. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Łącznie w wypadku uczestniczyło 10 osób. Na miejscu pojawiły się straż pożarna oraz policja.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W wyniku zdarzenia odcinek w kierunku Warszawy został całkowicie zablokowany na kilka godzin. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika grodziskiej straży pożarnej zgłoszenie wpłynęło do dyspozytora o godzinie 1:55. Na miejsce wysłano cztery zastępy.

Krzysztof Stefaniak z grodziskiej straży pożarnej potwierdził, że na miejscu stwierdzono zgon kierowcy volkswagena. Poinformował, że czynności strażaków zakończyły się o godzinie 4:13. Dodał także, że samochód dostawczy miał przyczepkę, w której przewoził konia. Zwierzęciu nic się nie stało.

Po badaniach kontrolnych rodzina, która podróżowała volvo, wróciła do domu. W szpitalu został jedynie kierowca. Lekarze podjęli decyzję o pozostawieniu go na obserwacji. To kolejny wypadek śmiertelny od rozpoczęcia wakacji.

Policja apeluje po wypadku

Po każdym wypadku służby mundurowe apelują do kierowców, by zachowali ostrożność oraz rozsądek na drodze. W wakacje ruch bywa bardziej zintensyfikowany, co może prowadzić do zwiększenia liczby tragicznych zdarzeń. Policja stworzyła specjalną mapę, by podkreślić powagę sytuacji.

Według danych, które zostały uwzględnione w policyjnej mapie, od początku wakacji na terenie całego kraju doszło już do stu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku tych zdarzeń zginęły 22 osoby zginęły w okresie do 30 dni od incydentu. Tylko w ciągu ostatniej doby życie straciło siedem osób. Dane są aktualne na wtorek 13 lipca.

Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym na wakacje 2021 jest dostępna na oficjalnej stronie policji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET; TVN24; Policja

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Podczas lotu z Warszawy do Toronto doszło do bójki na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych.

Wiadomości

Bójka na pokładzie polskiego samolotu. Maszyna musiała wylądować, jest poszkodowana

Czytaj więcej >
Pixabay/PhotoMIX-Company

Wiadomości

Emerytury - limity 2022. Kiedy ZUS może zawiesić wypłacanie świadczeń?

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

Katastrofa ekologiczna na Odrze. RCB wysyła SMS-y z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Wiadomości

Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Czytaj więcej >
Skażenie Odry. Donald Tusk snuje kolejne analogie: "Śnięte jest całe państwo"

Wiadomości

Donald Tusk nie miał litości dla PiS. Padły mocne słowa. "Śnięte jest całe państwo"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Warszawie. Tramwaj ciągnął 4-letniego chłopca po torowisku, dziecko nie przeżyło

Czytaj więcej >