Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zbiroża: Czołowe zderzenie ciężarówek, kierowca zmarł na miejscu
Natalia Janus
Natalia Janus 01.06.2022 18:58

Zbiroża: Czołowe zderzenie ciężarówek, kierowca zmarł na miejscu

zderzenie ciężarówek
Źródło/ Facebook/ KPP w Żyrardowie

W miejscowości Zbiroża pomiędzy Grójcem a Mszczonowem doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jeden z kierowców był zakleszczony w kabinie, a jego życia nie udało się uratować. Dwie osoby trafiły do szpitala. Droga nr 50 została całkowicie zablokowana.

Tragiczny wypadek pod Warszawą

- Doszło do czołowego zderzenia dwóch ciężarówek - potwierdziła oficer prasowa komendy w Żyrardowie st. sierż. Monika Michalczyk. - Samochód jadący w stronę Żyrardowa zjechał na lewy pas drogi i czołowo zderzył się z jadącą w drugą stronę ciężarówką. Najprawdopodobniej w pierwszym pojeździe doszło do wybuchu opony - powiedziała rzeczniczka.

Na zdjęciu opublikowanym przez żyrardowską policję widać, że kabina jest kompletnie zmiażdżona.

Zbiroża. Kierowca zginął na miejscu

Kierowca ciężarówki, która zjechała na przeciwległy pas ruchu, zginął na miejscu. Dwie osoby jadące drugą ciężarówką trafiły do szpitala. Oboje odnieśli obrażenia.

- Kobieta została przetransportowana do szpitala karetką kołową, natomiast mężczyzna - śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazała policjantka.

Czołowe zderzenie ciężarówek. Utrudnienia na DK 50

Droga nr 50 jest całkowicie zablokowana.

- Utrudnienia potrwają 4 godziny. Policjanci przy najbliższych skrzyżowaniach kierują na objazdy - powiedziała Michalczyk. Jak sprecyzowała GDDKiA, w miejscowości Chudolipie należy zjechać na drogę wojewódzką 876. Kierowcy, którzy dojadą do Mszczonowa, powinni się kierować w stronę Tarczyna.

Na miejscu pracuje prokurator.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP - Marta Stańczyk/KPP w Żyrardowie, Goniec.pl