Goniec.pl

Twitter/Israel Foreign Ministry

Zamach terrorystyczny w Jerozolimie. Nie żyje 7 osób, 10 zostało rannych

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Siedmiu zabitych i 10 rannych w wyniku zamachu terrorystycznego na jedną z synagog w Jerozolimie. Napastnik otworzył ogień do wiernych wychodzących ze świątyni. Jak donoszą lokalne media, sprawca nie żyje.

Zamach na Synagogę

Zdarzenie miało miejsce w piątek 27 stycznia w godzinach wieczornych. Do wychodzących z synagogi w jerozolimskiej dzielnicy Neve Yaakov został otwarty ogień. Terrorysta strzelał z pistoletu półautomatycznego, następnie próbował uciec samochodem z miejsca zdarzenia. Sprawca został zabity przez służby bezpieczeństwa.

Siedem osób nie żyje, 10 zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest 14-letnie dziecko, a także 30-latek w stanie krytycznym. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, paramedycy walczą o życie poszkodowanych.

Niepokojąca reakcja polityków

Policja twierdzi, że sprawca był mieszkańcem Shuafat, dzielnicy Jerozolimy zamieszkałej przede wszystkim przez mieszkańców Palestyny. Prezydent Izraela Benjamin Netanyahu zapowiedział spotkanie mające ocenić sytuację, a lider opozycji Yair Lapid mówił o "stanowczych krokach wobec sprawców".

Istnieje uzasadnione podejrzenie, że może to zaowocować represjami wobec ludności palestyńskiej. Izraelska prasa próbuje sugerować narrację, że atak był zemstą za wczorajszą agresję Sił Obronnych Izraela na obóz uchodźczy, w wyniku której zginęło 9 osób, a 20 zostało rannych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • "Paragon grozy" za postój auta na parkingu w Karpaczu. Turystka nie mogła uwierzyć, ile zapłaciła

  • Przed laty wynajęli dom matce z dzieckiem. Teraz mają poważny problem, policja jest bezradna

  • Czekają nas pogodowe zawirowania, zacznie się już za chwilę. Synoptycy ostrzegają

Źródło: The Jerusalem Post

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nietypowy policyjny pościg. 31-latek ukrył się przed policjantami w psiej budzie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Trudno uwierzyć, co przewoził w swoim samochodzie, policjanci byli zaskoczeni. Nagranie to hit
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]