Wszyscy się mylili. Eksperci alarmują, co przyniesie pogoda
Coraz bliżej zawirowania w pogodzie. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i niemieccy synoptycy alarmują, że na horyzoncie pojawia się zimny pazur mrozów. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem ich przewidywania będą słuszne. Kiedy należy spodziewać się zimna oraz opadów śniegu?
Zapomnij o cieple, zbliża się pogodowe zawirowanie
Pogoda w ostatnich tygodniach to spore zaskoczenie. Zimowy zazwyczaj luty zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami niemieckich meteorologów odbiega od normy . Drugi miesiąc 2024 r. to prawdziwy powiew wiosny. Wszystko jednak wskazuje na to, że nadciąga drastyczna zmiana .
Eksperci zrzeszeni wokół serwisu Wetter.net oraz Deutscher Wetterdienst (renomowany publiczny ośrodek) jednoznacznie wskazują, że wraz z marcem wróci zima. Zaspy śniegu, mroźny wiatr i arktyczny chłód są praktycznie pewne. Co dokładnie wiadomo na temat zmian w pogodzie?
Zimowy marzec na horyzoncie
Wiosna w lutym, zima w marcu. Obecna bomba ciepła zostanie wyparta przez zimne masy powietrza . Niemieccy meteorolodzy zapowiadają widoczną na horyzoncie “marcową zimę”. Potwierdzenie tych przewidywań jest już odczuwalne w Skandynawii.
ZOBACZ : Nie żyje uwielbiany ksiądz, wierni są zdruzgotani. Miał tylko 42 lata
Na północ od Polski temperatury drastycznie spadły. Wskazania termometrów osiągnęły nawet -30 stopni Celsjusza. Chociaż zarówno w Polsce, jak i w Niemczech i Czechach czy Słowacji temperatury nie spadną równie nisko, to nie ma wątpliwości, iż różnica temperatur w stosunku do lutego będzie odczuwalna . Gdzie spadnie najwięcej śniegu?
W marcu spadnie śnieg
Białe święta… Wielkanocne? Na razie pewne jest, że pierwsze pazury zimowej aury wedrą się nad Polskę w okolicy 5 marca . Masy chłodnego powietrza będą powoli rozgaszczać się nad centralną częścią Europy. Najwięcej śniegu spadnie w marcu na południu kraju aż do centrum. Niemniej prognozowane są również odejścia od norm dotyczących opadów, wody ma być zwyczajnie mniej.
ZOBACZ : Widzowie "19.30" zaniepokojeni. Joanna Dunikowska-Paź nagle zniknęła?
- Zbyt ciepła zima ma wpływ na przyrodę. Rośliny i zwierzęta są przystosowane do zmian sezonowych, a zbyt łagodna zima może zakłócić naturalny rytm życia . Owady, które zwykle są dziesiątkowane przez niskie temperatury, mogą przetrwać w większej liczbie i potencjalnie wyrządzić szkody w rolnictwie - wyjaśniają analitycy, którzy opublikowali swoje przewidywania na łamach DasWetter.com.
Źródło: natemat.pl, daswetter.com