Goniec.pl
Napaść w karetce

Policja Włocławek

Włocławek: Pacjent wyciągnął nóż rzucił się na ratownika

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

To zdecydowanie nie był zwykły wyjazd do osoby potrzebującej pomocy - niestety mógł zakończyć się w tragiczny sposób. Starszy pacjent przewożony karetką niespodziewanie wyciągnął nóż. Doszło do tego, że ratownik musiał zostać opatrzon

Do feralnych zdarzeń doszło w minioną sobotę, 10 kwietnia, we Włocławku. Załoga karetki otrzymała wezwanie na ulicę Noakowskiego do mężczyzny leżącego na chodniku. Początkowo cała sytuacja przebiegała dość spokojnie.

Pacjent nagle wyciągnął nóż

Jak czytamy na oficjalnej stronie włocławskiej policji, 10 kwietnia ratownicy pojechali do mężczyzny, który miał potrzebować pomocy. Leżał na chodniku, a po wstępnych oględzinach pacjenta zdecydowano o przewiezieniu go do szpitala.

65-latek w placówce medycznej miał przejść niezbędne badania. Niektóre z nich postanowił już w karetce przeprowadzić ratownik. O ile do tej pory starszy pacjent był spokojny, tak w pewnym momencie stał się agresywny. Mało tego - sięgnął po scyzoryk, który do tej pory spoczywał w jego kieszeni.

Pacjent rzucił się na sanitariusza i chciał go ranić ostrym narzędziem. Włocławska policja podaje, że skończyło się na niegroźnych obrażeniach, a nadpobudliwy 65-latek został obezwładniony w samą porę. Strach pomyśleć, co stałoby się, gdyby w porę nie zareagowano.

Tym sposobem 65-latek nie trafił do szpitala, a został przekazany w ręce policjantów. Od razu zawieziono go na komendę i wykonano badanie alkomatem. Agresja mieszkańca Włocławka mogła wynikać z upojenia napojami wyskokowymi - miał bowiem ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Kiedy 65-latek wytrzeźwiał i mógł porozmawiać z policjantami, usłyszał zarzut dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego - takim jest właśnie ratownik medyczny, kiedy wykonuje swoje obowiązki służbowe. Za taki feralny wyskok mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

To jeszcze nie koniec. 12 kwietnia 65-latek musiał porozmawiać z prokuratorem, a następnego dnia stanął przed sądem, który miał zadecydować o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Analiza skompletowanych materiałów nie pozostawiała wątpliwości i niedoszły pacjent najbliższe 3 miesiące będzie musiał spędzić w areszcie.

To nie pierwsza poważna napaść na ratownika w tym roku. Na początku stycznia w Szczecinie podczas jednego z wezwań do nieprzytomnej kobiety, przy karetce pojawił się agresywny mężczyzna. Miał dobijać się do drzwi karetki.

Mógł być prawdopodobnie znajomym pacjentki. Gdy został poproszony o nieprzeszkadzanie, nagle wtargnął do pojazdu i zaatakował ratowników gazem pieprzowym. Jeden z sanitariuszy skarżył się na ból w barku, miał też obrzękniętą twarz. Napastnik został zatrzymany.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >