Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolska: Podczas grzybobrania natknęli się na ludzki szkielet
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 15.09.2021 13:06

Wielkopolska: Podczas grzybobrania natknęli się na ludzki szkielet

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

W sobotę 11 września policja otrzymała zgłoszenie od osób, które spacerowały po lesie w gminie Mycielin w województwie wielkopolskim. Grzybiarze trafili na ludzki szkielet, który prawdopodobnie leżał tam już od kilku miesięcy. Szczątki zostały zabezpieczone do sekcji. Jak na razie nie połączono ich z żadnym z prowadzonych w ostatnim czasie poszukiwań.

Policja odebrała zawiadomienie w sobotnie popołudnie. Funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie i pojawili się w lesie w miejscowości Kazała Stara. Tam służby mundurowe potwierdziły podejrzenia grzybiarzy, odkrywając „niekompletny” ludzki szkielet.

Już na początku prowadzonych czynności okazało się, że policja potrzebuje wsparcia ze strony straży pożarnej, ponieważ elementy szkieletu wisiały na gałęzi. Pozostałe szczątki znajdowały się na ziemi.

Makabryczne odkrycie policji w lesie w województwie wielkopolskim

Strażacy poinstruowani przez policję weszli wgłąb lasu i ściągnęli ludzkie szczątki z gałęzi. Działania potwierdził w rozmowie z lokalnymi mediami młodszy kapitan Szymon Zieliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Okazało się, że policjanci prowadzili nasze zastępy około 5 kilometrów w głąb lasu. Nasze działania polegały na ścięciu gałęzi i ściągnięciu szczątków ludzkich na ziemię oraz oświetlenie miejsca – powiedział rzecznik prasowy KM PSP w Kaliszu.

Według nieoficjalnych ustaleń mediów szczątki najprawdopodobniej należały do mężczyzny. Ciało było jednak w bardzo zaawansowanym stanie rozkładu, dlatego zidentyfikowanie ich było niemożliwe. Pojawiła się hipoteza, według której ofiara popełniła w tym miejscu samobójstwo.

Policja nie połączyła zwłok z żadnym śledztwem

Jak dotąd kaliska policja nie połączyła zwłok z żadnym z prowadzonych w ostatnim czasie śledztw dotyczących osób zaginionych. Służby zabezpieczyły ciało i znalezione materiały, które mogą pomóc w identyfikacji zmarłego. Prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu szkieletu do sekcji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: