Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomo co z meczem Polska - Chile. PZPN wydało pilny komunikat

12 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

PZPN poinformowało, gdzie Robert Lewandowski i reszta kadry narodowej zmierzy się z reprezentacją Chile. Osoby, które kupiły bilet na widowisko zaplanowane na PGE Narodowym, otrzymają zwrot, gdyż sprzedaż będzie prowadzona od nowa. Stan techniczny Stadionu Narodowego skomentował w sobotę 11 listopada minister sportu. - Pęknięcie, o którym mówimy, powiększa się stosunkowo szybko w czasie - powiedział Kamil Bortniczuk.

Mecz Polska - Chile nie zostanie rozegrany na PGE Narodowym z racji wykrycia wady konstrukcyjnej dachu, która realnie zagroziłaby życiu i zdrowiu piłkarzy, kibiców i pracowników Stadionu Narodowego.

11 listopada wiadomość o wykryciu problemów z iglicą przekreśliła możliwość występu Roberta Lewandowskiego na murawie PGE Narodowego. PZPN w sobotę wieczorem poinformował, że wiadomo już, gdzie przeniesione zostanie starcie z reprezentacją Chile.

Mecz Polska - Chile: gdzie zagrają Polacy?

Mecz Polska - Chile zostanie rozegrany w Warszawie, jednak kibice nie pojawią się tłumnie na błoniach Stadionu Narodowego. Bilety sprzedane na mecz reprezentacji Polski i reprezentacji Chile mogą być zwracane i zapewniono, że pieniądze wrócą na konta kibiców piłki nożnej do 15 grudnia.

Gdzie zatem odbędzie się mecz Polska - Chile? PZPN zdecydowało. - Zaplanowany na 16 listopada br. mecz towarzyski Polska – Chile ostatecznie zostanie rozegrany o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Przewidziano nową pulę biletów, więc nie jest pewne, iż wszyscy, którzy mieli bilet na mecz Polska - Chile na PGE Narodowym będą mogli obejrzeć zmagania na stadionie Legii. - W sobotę PZPN poinformuje o zasadach sprzedaży biletów - dodał PZPN.

PGE Narodowy zamknięty do odwołania

Tuż przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości Polskę obiegła wiadomość, iż PGE Narodowy zostaje zamknięty do odwołania z powodu poważnej wady konstrukcyjnej dachu.

Na zorganizowanej w sobotę konferencji zarządca Stadionu Narodowego wskazywał, że w budynku nie przebywają nawet serwisanci oraz pracownicy PGE Narodowego, gdyż w opinii ekspertów stan techniczny jest realnym zagrożeniem.

Na sobotniej konferencji obecny był Kamil Bortniczuk . Minister sportu ujawnił, że w marcu zlecił dodatkowy przegląd oraz badanie konstrukcji dachu. Miało to związek z faktem, iż "skończyła się tam gwarancja po 10-letnim okresie użytkowania tego obiektu".

- Ten przegląd w marcu nie wykazał jeszcze żadnej wady, był robiony dokładnie taką samą metodą przez tę samą firmę. Więc od marca do dziś coś się tam niestety wydarzyło - relacjonował minister sportu.

Do kiedy zamknięty będzie Stadion Narodowy?

Nową wiadomością o stanie technicznym PGE Narodowego jest fakt, iż wada wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego to wada dynamiczna. - Pęknięcie, o którym mówimy, powiększa się stosunkowo szybko w czasie - wyjaśniał Kamil Bortniczuk.

Dobrą wiadomością nie jest szacunkowy czas zamknięcia PGE Narodowego. - Będzie zamknięty dopóty, dopóki nie będziemy mieli pewności, że korzystanie z tego obiektu jest bezpieczne - powiedział stanowczo minister sportu podczas sobotniej konferencji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Oburzające zachowanie pracowników zakładu pogrzebowego. Kierowca karawanu był kompletnie pijany
Czytaj więcej >

Polityka

"Lex Tusk". Ile zarobią członkowie komisji ds. badania rosyjskich wpływów?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek na obwodnicy Słupska. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny finał sąsiedzkiej kłótni. Nie żyje 60-latek, który został dotkliwie pobity
Czytaj więcej >

Wiadomości

Grzegorz Kajdanowicz zapytany o słynną aferę z Kamilem Durczokiem. Wspomniał o podsłuchach
Czytaj więcej >

Wiadomości

"Lex Tusk" szansą dla PO? Decyzja Dudy może być dla Tuska prezentem [OPINIA]
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]