Goniec.pl
policja na poprawinach

Fot. Pixabay.com/Andrzej Rembowski CC0

W Malanowie zorganizowali poprawiny na 200 osób. Policja interweniowała

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W Malanowie policja interweniowała w trakcie poprawin. Funkcjonariusze na miejscu doliczyli się aż około 200 osób. Do rażącego złamania obostrzeń sanitarnych doszło w sobotę po południu. Służby zabezpieczyły miejsce, w którym doszło do

Sobotnim popołudniem policja w Malanowie musiała zareagować w sprawie podejrzenia łamania obostrzeń sanitarnych. W miejscowości odbyło wydarzenie, które mieszkańcy nazwali poprawinami. W zgromadzeniu brało udział blisko 200 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce i skontrolowali uczestników. Większość z nich miała maseczki.

Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu policja interweniowała w sprawie wesela, które odbyło się w województwie wielkopolskim. Chociaż weselnicy zasłonili salę dwiema ciężarówkami, funkcjonariusze wreszcie zapukali do ich drzwi. Wylegitymowano ponad 80 osób.

Policja po raz kolejny interweniowała w Wielkopolsce

Z relacji aspiranta sztabowego Mateusz Latuszewski wynika, że policja po raz kolejny musiała interweniować w Wielkopolsce w sprawie rażącego łamania obostrzeń sanitarnych.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową aspirant sztabowy przyznał, że funkcjonariusze doliczyli się blisko 200 osób, które brały udział w zgromadzeniu w Malanowie.

[EMBED-244]

Według policjanta jednak tym razem podczas wydarzenia, które mieszkańcy nazwali poprawinami, nie dochodziło do niepokojących incydentów. Większość gości miała nosić maseczki, spotkanie odbywało się spokojnie.

Podczas rozmowy z mediami oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Turku potwierdził, że funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przy drodze krajowej 470. Zgromadzeni nie sprawiali problemów i nie utrudniali pracy służbom.

Policja zabezpieczyła miejsce

Na łamach Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowy Mateusz Latuszewski zaznaczył, że policja podjęła reakcje w sprawie gromadzących się grup.

Funkcjonariusze legitymowali osoby, które nie zachowywały bezpiecznego dystansu i skupiali się w grupach. Jak przyznał aspirant sztabowy Mateusz Latuszewski, większość zgromadzonych słuchała poleceń służb i nie utrudniało im pracy.

Policjanci nadawali sygnały dźwiękowe, przypominając o zakazie zgromadzeń w dobie pandemii. Według oficera prasowego policja była przygotowana na możliwość pojawienia się wielu uczestników, jednak stosowanie środków przymusu nie było konieczne.

Warto przypomnieć, że spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i zagrożenie życia lub zdrowia wielu osób może zostać ukarane pozbawieniem wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Grażyna Leja, była wiceminister sportu

  • Pomorze: Nie żyją trzy osoby, jedna jest ciężko ranna

  • Wielka promocja w Lidlu od poniedziałku

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziś w nocy dotrze nad Polskę chmura dwutlenku siarki znad wulkanu Cumbre Vieja

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje powstaniec warszawski Henryk Filipski "Jeremi"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja: Podczas chrztu ksiądz uderzył głową dziecka o chrzcielnicę. Matka interweniowała

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Tysiące Polaków otrzymuje mandaty z fotoradarów umiejscowionych w nieoznakowanych pojazdach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomorskie: Mężczyzna utonął w fontannie. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >