Seniorzy wyczekują już najbliższych miesięcy i kolejnej waloryzacji świadczeń. W zeszłym roku jej wskaźnik był wyjątkowo wysoki i znacznie podwyższył kwoty wypłacanych emerytur z ZUS. Jak się jednak okazało, wbrew zapowiedziom, była to jedyna waloryzacja przeprowadzona w 2024. Czy w przyszłym roku emeryci mogą liczyć na dwie podwyżki świadczeń? Kluczowy będzie jeden czynnik.
Emerytów czekają spore zmiany nie tylko w przypadku ich comiesięcznej emerytury, ale także popularnych “trzynastek” i “czternastek”. Wiadomo już, o ile rząd będzie musiał podnieść kwoty świadczeń seniorów. Część z nich będzie zawiedziona dokładnymi kwotami.
Już niebawem wielu seniorów może mieć powody do zadowolenia. Wraz z nadchodzącym rokiem czeka nas kolejna waloryzacja świadczeń. To oznacza kolejne podwyżki. Są wstępne wyliczenia według zakładanego wskaźnika. Wiadomo, na jakie kwoty mogą liczyć seniorzy.
Dzięki corocznej waloryzacji świadczeń z ZUS seniorzy mogą liczyć na podwyżkę otrzymywanych świadczeń. Już niebawem emerytury i renty pójdą w górę. Wiemy, o ile. Przedstawiamy szacunkowe wyliczenia wysokości świadczeń po kolejnej waloryzacji.
Seniorzy, którzy planują przejść na emeryturę w przyszłym roku, powinni wziąć pod uwagę dwa wyjątkowo korzystne terminy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że dla wysokości naszego świadczenia duże znaczenie ma to, kiedy złożymy wniosek i kiedy zdecydujemy się na zakończenie aktywności zawodowej. Kilka miesięcy różnicy może zadecydować o niemałej sumie.
Do przyszłorocznej waloryzacji wciąż jeszcze daleko, jednak niektórzy emeryci już wyczekują potwierdzonych informacji na temat jej oficjalnej wysokości. Właśnie pojawiły się nowe prognozy w sprawie tego, ile od marca 2025 roku będą otrzymywać seniorzy. Wszystko wskazuje na to, że waloryzacja będzie niższa od ubiegłorocznych.
Świetna wiadomość dla seniorów, ich emerytury i renty zostaną powiększone o niemałą kwotę. Rząd poinformował o planowanym na 2025 r. wskaźniku waloryzacji tych świadczeń. Niektórzy będą jednak zawiedzeni – podwyżka nie będzie tak duża, jak w ubiegłym latach. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci?
Rząd powoli przygotowuje się do przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur. Wiadomo, że jej wskaźnik ze względu na obniżającą się inflację będzie znacznie niższy niż w latach poprzednich. Na jaką podwyżkę mogą liczyć emeryci? Mamy wstępne wyliczenia.
Nowe informacje w sprawie drugiej waloryzacji emerytur i rent. Omawiany na wtorkowym posiedzeniu rządu projekt nowelizacji zakłada, że świadczenia zostaną podniesione w momencie, gdy wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu przekroczy 5 proc. Podjęto niespodziewaną decyzję w sprawie, niektórzy seniorzy będą zawiedzeni.
Czy seniorzy będą mogli cieszyć się w przyszłym roku z dużego wzrostu emerytury? Znane są już pierwsze prognozy w sprawie waloryzacji emerytur w marcu 2025 roku. Dzięki nim wiadomo, o ile prawdopodobnie wzrosną świadczenia seniorów. Przyszłoroczna waloryzacja ma kosztować państwo 28,1 miliardów złotych.
Emeryci i renciści mogą nie być do końca zadowoleni z decyzji rządu odnośnie przyszłorocznej waloryzacji świadczeń. Zgodnie z zapowiedziami, seniorów czekają podwyżki na minimalnym poziomie. Wszystko przez stopniowo obniżającą się inflację. Są wstępne wyliczenia. Tak zmienią się emerytury już od marca 2025.
Jak wynika z założeń, które opublikowano w Wykazie Prac Legislacyjnych Rządu, przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie na najniższym możliwym poziomie. Emeryci mogą nie być zadowoleni. Ich świadczenia w 2025 roku nie ulegną zbyt imponującym podwyżkom. Są wstępne wyliczenia.
Wszystko wskazuje na to, że planowana na przyszły rok waloryzacja rent i emerytur wpłynie na zmiany w kwestii świadczenia uzupełniającego dla niesamodzielnych w tym głównie seniorów. 500 plus będzie wypłacane na nieco innych zasadach.
Początek lipca to niezbyt pomyślny czas dla seniorów. Kilka dni temu minister do spraw polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz powiedziała, ze w tym roku nie będzie drugiej waloryzacji emerytur. Okazuje się, że niewiele lepiej będzie w przyszłym roku.
Emeryci nie mają powodów do zadowolenia po wypowiedzi minister ds. polityki senioralnej Marzeny Okły-Drewnowicz. Jak się okazuje, w najbliższym czasie nie ma co liczyć na drugą w tym roku waloryzację emerytur. Przedstawicielka rządu zajęła klarowne stanowisko.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do emerytów w sumie 8,6 miliona listów. Świadczeniobiorcy znajdą w nich informację dotyczącą tegorocznej waloryzacji emerytur. Druga informacja dotyczy natomiast trzynastej emerytury.
Już pierwszego czerwca, czeka nas najwyższa od 15 lat waloryzacja zgromadzonego na kontach ZUS kapitału emerytalnego - 14,9 proc. O 9,9 proc. wzrosną środki zgromadzone na subkontach. Czy oznacza to wyższe świadczenia dla przyszłych emerytów?
Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym ZUS poinformuje, o ile wzrosną środki przyszłych emerytów zgromadzone na kontach i subkontach. Nieoficjalne informacje wskazują, że paść może nowy rekord. Seniorzy powinni poważnie zastanowić się więc, czy nie poczekać z decyzją o odejściu na emeryturę miesiąc czy dwa. Taka chłodna kalkulacja może się opłacić, bo ich świadczenia wzrosną o kilkanaście procent w porównaniu z tymi, które wyliczy się teraz lub w czerwcu.
Od 1 czerwca emeryci mają szansę na wyższe świadczenia. Wszystko w związku z przeprowadzaną przez ZUS waloryzacją. Według szacunkowych wyliczeń emerytura może niebawem wzrosnąć nawet o 500 zł. Należy jednak zaznaczyć, że z waloryzacji nie będą mogli skorzystać ci, którzy już pobierają świadczenie. Czerwcowa podwyżka będzie obowiązywać tylko w przypadku świadczeń jeszcze niewypłacanych. Wyjaśniamy.
W pierwszej połowie tego roku doszło do wzrostu wysokości emerytur – wszystko w związku z coroczną waloryzacją. W marcu seniorzy otrzymali świadczenia zwiększone o 12,12 proc, w kwietniu z kolei na ich konta wpłynęła trzynasta emerytura. Wiadomo, ile pieniędzy otrzymają emeryci w maju 2024 roku. Ile wyniósł wzrost świadczenia emerytalnego względem poprzednich lat?
Ważą się losy dodatkowej waloryzacji emerytur i rent w ciągu roku. Nowelizacja dotychczasowych przepisów trafiła właśnie do międzyresortowych konsultacji, ale do dwukrotnego przeliczania świadczeń droga jest daleka. Super Express ostrzega, że ich wrześniowa waloryzacja tak naprawdę może okazać się jedynie wcześniejszą podwyżką. Jeżeli bowiem inflacja zadziała na niekorzyść seniorów, w marcu ich wypłaty nie wzrosną nawet o grosz.
Druga waloryzacja emerytur i rent coraz bliżej. Projekt drugiej podwyżki świadczeń trafił do konsultacji. Sprawę kolejnego kroku dotyczącego dodatkowych pieniędzy dla emerytów i rencistów potwierdziło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Pojawiły się nowe informacje na temat drugiej waloryzacji emerytur i rent. Projekt ustawy pojawił się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Poznaliśmy zasady wyliczania drugiej waloryzacji. Opublikowany dokument wyjaśnia również, kiedy seniorzy mogą mieć nadzieję na dwukrotną podwyżkę świadczeń w ciągu roku. Warunek jest jeden.
Emeryci nie będą zadowoleni wiadomością na temat zapowiadanej waloryzacji emerytur i rent. W 2024 r. pieniądze wypłacane przez ZUS miały wzrosnąć dwukrotnie. Wszystko jednak wskazuje na to, że jesiennej waloryzacji może zabraknąć w kalendarzu. Powód jest jeden.
Marzec to zdecydowanie ten miesiąc, na który czekał każdy senior. Od piątku (1 mara) najstarsi Polscy mogą cieszyć się bowiem zwaloryzowanymi świadczeniami z ZUS, które dla wszystkich wzrosły o 12,12 proc. To jednak nie koniec dobrych informacji, gdyż niektórzy, jeszcze przed kwietniem, otrzymają także dwie inne wypłaty. Wszystko przez układ kalendarza i wypadające wkrótce święta Wielkanocne.
Już od dziś, 1 marca, wszyscy emeryci mają powody do uśmiechu, bowiem rusza wypłata świadczeń emerytalnych po waloryzacji. W tym roku jej wskaźnik wyniósł 12,12 procent i według wszelkich doniesień jest on prawdopodobnie po raz ostatni tak wysoki. To niejedyne ważne zmiany, jakie czekają seniorów.
Marcowa waloryzacja świadczeń z ZUS i KRUS za pasem. Już niedługo na konta emerytów i rencistów trafiać więc będą nowe, wyższe świadczenia, ale to koniec dobrych wiadomości. Zgodnie z danymi z polskiej gospodarki, emerytury po raz ostatni podlegać będą dwucyfrowej podwyżce i to niższej niż w ubiegłym roku. Jakich kwot mogą spodziewać się seniorzy?
Wiadomo, o ile wzrosną emerytury w tym roku. GUS podał ważne dane, na podstawie których obliczana jest waloryzacja świadczeń. To już pewne: emerytury wzrosną o nie mniej niż 192,50 zł.