Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry

LPR
03.09.2023 21:32 Wiatr porwał dmuchańca, na którym bawiła się 2,5-latka. Dziecko jest w szpitalu

Tragicznie skończyła się zabawa na dmuchańcach w Tarnowskich Górach. Doszło do zerwania zabezpieczeń zjeżdżalni, przez co 2,5-letnia dziewczynka przeleciała kilka metrów w powietrzu, a następnie spadła na asfalt. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala.

Ulewa stulecia w Tarnowskich Górach
10.09.2022 17:25 Samochody pod wodą i zalane piwnice. Ulewa w Tarnowskich Górach sparaliżowała całe miasto, służby były bezradne

Ulewy pojawiły się z dnia na dzień, ale ich skutków nie da się tak szybko pozbyć. Boleśnie dowiadują się o tym mieszkańcy Śląska. W czwartek w Tarnowskich Górach woda pokryła niemal wszystko: drogi, domy, auta i piwnice. Strażacy wprost mówią o "ulewie stulecia". Natychmiast zwołano sztab zarządzania kryzysowego.Czwartkowa ulewa w Tarnowskich Górach była dla lokalnych mieszkańców prawdziwym dramatem. Minie jeszcze wiele dni, zanim domy, gdzie pojawiła się woda, wrócą do normalnego życia. - W samych Tarnowskich Górach strażacy otrzymali około 350 zgłoszeń, wieczorem i w nocy wyjechali najczęściej do zalanych podwórek i piwnic blisko 300 razy - przekazał w piątek tamtejszy Urząd Miasta. Strażacy nazwali rzeczy po imieniu, a zdjęcia z zalanego miasta pokazują skalę zniszczeń.

tarnowskie góry
09.09.2022 14:52 Powódź w Tarnowskich Górach. W ciągu kilku minut od oberwania chmury ulicami przepływała prawdziwa rzeka

Wielka powódź w Tarnowskich Górach. Oberwanie chmury nad miejscowością doprowadziło do zalania dróg oraz podtopień budynków. We czwartek podobną sytuację przechodził Gorzów Wielkopolski. Pogoda wciąż wariuje i kolejne miasta niedługo mogą przeżywać podobne problemy. Powodzie błyskawiczne zdarzają się w Polsce coraz częściej - jest to wynik m.in. zmian klimatycznych. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne są coraz częstszym obrazkiem i cierpi w związku z nimi nie tylko przyroda, ale również ludzie.