Jest najnowsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów wskaźnik został utrzymany na niezmiennym poziomie. Może to oznaczać jednocześnie koniec okresu zwyżkowego, który w ostatnich miesiącach martwił miliony kredytobiorców w naszym kraju.
Krajowa Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych. Poinformowano, że dotychczasowy poziom najważniejszej z nich, stopy referencyjnej NBP (6,75 proc.) pozostanie niezmieniony. Ekonomiści przewidywali, że może dojść do podwyżki, jednak do takowej nie doszło.
Wakacje kredytowe mają być jednym z rozwiązań, które pozwolą odetchnąć Polakom w dobie szalejącej drożyzny, inflacji i rosnących stóp procentowych. Choć rząd stara się nam przedstawić rozwiązanie (problemu, który sam stworzył), jak koło ratunkowe, to w rzeczywistości nasza sytuacja może przez nie ulec pogorszeniu.
Rada Polityki Pieniężnej w środę zdecydowała się na kolejne podniesienie stóp procentowych. To oznacza, że obecnie poziom stopy referencyjnej sięgnie aż 6 proc. Tę podwyżkę na gorąco komentowali politycy opozycji. "Prawo i Sprawiedliwość odwraca się plecami do polskiej rodziny" - mówił przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podniosła w środę stopy procentowe o 75 punktów bazowych. To już dziewiąta podwyżka stóp procentowych z rzędu. Główna, referencyjna stopa procentowa pójdzie w górę do poziomu 6,00 procent. To najwyższy poziom od czerwca 2008 roku.