Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Oscary

Oscary

Oscary - nagrody filmowe Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Nolan
11.03.2024 09:54 Oscary 2024 za nami. Oto pełna lista zwycięzców

Oscary 2024 przeszły już do historii. Zaskoczeń nie stwierdzono, a niemal w każdej z kategorii zwyciężyli faworyci. Wielkie triumfy na gali świecił "Oppenheimer", który zdobył aż 7 statuetek. Christopher Nolan w końcu zdobył także Oscara w kategorii reżyserskiej. Oto pełna lista zwycięzców. 

Zełenski, Putin
10.03.2023 13:56 Wołodymyr Zełeński nie wystąpi na Oscarach. Na Kremlu zapanowała euforia

Rosyjska propaganda po raz pierwszy od dłuższego czasu ma powody do świętowania. W czwartek organizatorzy zbliżającej się wielkimi krokami gali wręczenia Oscarów ponownie odmówili prezydentowi Ukrainy możliwości wygłoszenia podczas ceremonii przemówienia. To spotkało się z wielkim entuzjazmem kremlowskich mediów, które ogłosiły, że Zełeński został “ośmieszony” przez coraz mniej chętnych do wspierania Kijowa Amerykanów. Tymczasem Joe Biden przedstawił projekt budżetu na 2024 rok, z którego 6 mld dolarów miałoby zostać przeznaczone na rzecz wsparcia dla zaatakowanego kraju.

None
05.03.2023 15:19 Zbliża się najważniejsze święto kina. Czego spodziewać się na gali rozdania Oscarów? [FELIETON]

Już w przyszły weekend odbędzie się 95. gala rozdania Oscarów, według mnie jedna z najbardziej emocjonujących w ostatnich latach. Wyniki ogłaszane na poprzedzających najważniejszą noc kina galach, takich jak Złote Globy, BAFTA czy SAG Awards, nie pozwalają na wytypowanie murowanych zwycięzców. Zapraszam nie tyle do wspólnego przyjrzenia się najważniejszym kategoriom i nominowanym, co zwrócenia uwagi na najtrudniejsze według mnie wybory, przed którymi stanęła Akademia oraz przypomnienie sobie, co dobrego mogliśmy oglądać w kinach w ubiegłym i na początku tego roku.