Goniec.pl
Grażyna Torbicka

www.instagram.com/grazyna.torbicka

Grażyna Torbicka oceniła tegoroczne Oscary. Wspomniała o zachowaniu Willa Smitha i Ukrainie

29 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Grażyna Torbicka oceniła zachowanie Willa Smitha na tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Dziennikarka z rozgoryczaniem zauważyła, że incydent pomiędzy aktorem i prowadzącym galę Chrisem Rockiem stał się tematem numer jeden wczorajszej gali, choć powinna nim być tocząca się od kilku tygodni wojna w Ukrainie.

Kup Samsung S20FE w niższej cenie i otrzymaj słuchawki za 1 zł

Will Smith emocjonalnie zareagował na słowa komika, który publicznie zażartował z choroby jego żony, Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie plackowate. Aktor podszedł do prowadzącego galę Chrisa Rocka i spoliczkował go, a incydent ten stał się główną "atrakcją" wczorajszej gali wręczenia prestiżowych nagród filmowych.

Kaczyński

Kaczyński zapowiada konkretne działania ws. Smoleńska. Wszystko ruszy 10 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Grażyna Torbicka o zachowaniu Willa Smitha na gali Oscarów 2022

Zachowanie Willa Smitha oceniła na antenie Grażyna Torbicka, która zauważyła, że to wydarzenie przyćmiło wszystkie inne wady gali i szybko stało się szeroko komentowane przez media na całym świecie. Jak dodała dziennikarka, niewiele osób głośno mówi teraz np. o tym, że podczas wręczania tegorocznych Oscarów niemal całkowicie pominięto temat wojny w Ukrainie, którą kilka tygodni temu rozpoczęły wojska Władimira Putina.

- Will Smith zareagował bardzo spontanicznie i skradł show, można powiedzieć, dlatego że wszyscy mówią w tej chwili wyłącznie o tym, a nie o całej gali i też nie o tym, na ile ona, na przykład mnie osobiście, rozczarowała z powodu tak niewielu akcentów pokazujących, że nie jest nam obojętne, nie jest też Amerykańskiej Akademii Filmowej, ludziom, którzy tworzą amerykańską kulturę filmową, to, co się dzieje w Ukrainie - wskazała Grażyna Torbicka na antenie TVN24.

Kup flagowca samsunga w niższej cenie i otrzymaj prezent za 1 zł

Tragiczne wydarzenia w Ukrainie nie miały niemal żadnego wpływu na przebieg prestiżowej gali Amerykańskiej Akademii Filmowej, której przebieg śledziły na żywo setki tysięcy osób z całego świata. O dramacie Ukraińców wspomniała na scenie Mila Kunis, jednak jej wypowiedź była bardzo ogólna.

- Ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że wiele osób czuje się dotkniętych. Jednak kiedy jest się świadkiem siły i godności tych, którzy stoją w obliczu takich zniszczeń, nie sposób się nie wzruszyć. Nie można nie podziwiać tych, którzy znajdują siłę, by walczyć dalej w niewyobrażalnej ciemności - mówiła gwiazda.

Oscary 2022. Minuta ciszy dla Ukrainy

Po jej wystąpieniu na gali ogłoszono minutę ciszy, a na ekranie za sceną pojawiły się plansze z informacją o wojnie w Ukrainie, słowami wsparcia dla atakowanych przez Rosjan Ukraińców i apelem o pomoc.

AFP/EAST NEWS

Hakerzy po raz kolejny uderzyli w Putina. Celem ataku była rosyjska telewizja

CZYTAJ DALEJ

- Chcielibyśmy uczcić chwilą ciszy nasze wsparcie dla narodu ukraińskiego, który obecnie stoi w obliczu inwazji, konfliktu i uprzedzeń we własnych granicach. Chociaż film jest dla nas ważnym sposobem wyrażania naszego człowieczeństwa w czasie konfliktu, w rzeczywistości miliony rodzin na Ukrainie potrzebują żywności, opieki medycznej, czystej wody i pomocy w nagłych wypadkach. Zasoby są ograniczone, a my - jako globalna społeczność - możemy zrobić więcej - głosiły napisy na planszach.

Niektóre gwiazdy okazywały jednak solidarność z Ukrainą na własną rękę, dekorując swoje wieczorowe kreacje wstążkami i innymi ozdobami w kolorze ukraińskiej flagi. Na takie gest zdecydowali się m.in. Jamie Lee Curtis, Janson Momoa i Benedict Cumberbatch.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: TVN24/Goniec.pl

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

TVP

Gwiazdy

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki, nie zdążył na niego odpowiedzieć. Ujawnił poruszającą treść wiadomości

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Gwiazdy

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

„Świat według Kiepskich”. Tak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. "Bardzo trudna, żmudna akcja"

Czytaj więcej >
Dzieci w "The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Dziecko uczestniczki marzyło, by poznać Tomsona i Barona

Czytaj więcej >
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Agata Duda nie dała sobie dmuchać w kaszę? Rodzice Andrzeja Dudy wyznali, że małżeństwo nie posłuchało ich rad

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Baron podał telefon rozemocjonowanemu uczestnikowi. Po drugiej stronie był jego idol

Czytaj więcej >