Majówka w PRL znacznie różniła się od tej, którą znamy obecnie. Jej najważniejszym punktem był obowiązkowy pochód pierwszomajowy. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie korzystali z jedynego wolnego dnia. Zdjęcia z tamtych lat wywołują nostalgię.
W środę 1 listopada polskie cmentarze utonęły w morzu kwiatów i świateł. To zresztą nic zaskakującego, bowiem Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień w naszej wielowiekowej tradycji. Niektóre groby wprost zachwycały swoim wyglądem, a przy tym wyjątkowo poruszały, bo jasno wskazywały, że ludzie wciąż noszą spoczywających tam zmarłych głęboko w sercach. Tak było m.in. w Sosnowcu na grobie Edwarda Gierka. Zdjęciem z nekropolii pochwalił się w mediach społecznościowych syn byłego sekretarza KC PZPR.
Edward Gierek, czyli pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był właścicielem pięknej willi w miejscowości Zwardoń, niedaleko Beskidu Żywieckiego. W urokliwym drewnianym domku obecnie może zamieszkać każdy, gdyż budynek jest do wynajęcia. Wczasy w gierkowskiej rezydencji nie są jednak tanie.
Edward Gierek jest wciąż obecny w pamięci swoich zagorzałych zwolenników. W dosadny sposób świadczy o tym staranna opieka, jaką otaczany jest jego grób. Na zdjęciu zamieszczonym w sieci zauważyć można wiele kwiatów i zniczy, które znajdują się na pomniku I sekretarza KC PZPR.
W piątek 29 lipca minęło równe 21 lat, odkąd nie ma wśród nas Edwarda Gierka. Budzący do dziś liczne kontrowersje I sekretarz PZPR spoczął na cmentarzu w Sosnowcu-Środuli, gdzie w sobotę zebrali się jego bliscy i sympatycy. Na spotkaniu nie zabrakło wspomnień o najważniejszych inwestycjach i dokonaniach zmarłego, a opublikowane w sieci zdjęcia udowadniają, że mimo upływu lat, pamięć o nim wciąż jest żywa.Ocena rządów Edwarda Gierka do dziś dzieli Polaków na jego zwolenników i przeciwników. Skromny robotnik, który z upływem lat wspiął się na szczyty władzy, dla jednych jest prawdziwym cudotwórcą, podczas gdy dla innych pozostaje zdrajcą na usługach ZSRR.Nie da się jednak zaprzeczyć, że podczas dekady rządów Gierka kraj dokonał pewnego postępu, a na tle swojego skompromitowanego poprzednika Władysława Gomułki, I sekretarz PZPR wypada wyjątkowo dobrze. O jego licznych dokonaniach nie zapominają bliscy i sympatycy, którzy zebrali się na sosnowieckim cmentarzu, by uczcić przypadającą na 29 lipca 21. rocznicę śmierci słynnego Polaka.
Aktorka opublikowała pełen emocji wpis o dzieciństwie spędzonym w okresie PRL-u. Jedna z fanek artystki przyznała jednak, że nigdy nie zamierza obejrzeć "Gierka". Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w filmie będącym biografią Edwarda Gierka. Aktorka wcieliła się w rolę jego żony. Nie wszystkim spodobał się jednak udział gwiazdy w filmie o I sekretarzu KC PZPR.
109. rocznica urodzin Edwarda Gierka. Na jego grobie w Sosnowcu pojawiły się tłumy osób, które dziękowały dawnemu pierwszemu sekretarzowi PZPR za działania na rzecz ich regionu i Polski. Wielu z mieszkańców Zagłębia bardzo chciałoby wrócić do jego czasów.- Gierek stworzył inną epokę, pokazał że można żyć inaczej. Za jego czasów kraj zaczął się rozwijać, budowano mieszkania, a przede wszystkim była praca. To nie był łatwy czas dla Polski, bo nie byliśmy w pełni suwerenami, ale żyło się lepiej. Ludzie byli też dla siebie milsi, atmosfera w Polsce była dobra. Nie znałem go osobiście, ale pracowałem przy budowie Huty Katowice - mówił w rozmowie z "Faktem" pan Marek Piotrowski, prezes Stowarzyszenia "Dąbrowskie Forum Inicjatyw", który co roku zapala świeczkę z okazji urodzin i w rocznicę śmierci Edwarda Gierka.