Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Strzały podczas kontroli drogowej w Raciborzu. Nie żyje policjant

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Policja przekazała tragiczne informacje. We wtorek rano policjanci przystąpili do kontroli drogowej na ulicy w Raciborzu. Kierowca oddał strzały, w wyniku których jeden z funkcjonariuszy odniósł śmiertelne w skutkach obrażenia.

Dramatyczne sceny rozegrały się dzisiejszego ranka w Raciborzu. Według wstępnych ustaleń, policja otrzymała zgłoszenie, jakoby jeden z kierowców zachowywał się nieracjonalnie. Padły podejrzenia, że może prowadzić pod wpływem alkoholu, więc funkcjonariusze zostali wysłani na kontrolę.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że jakiś mężczyzna zachowuje się nieracjonalnie. Policjanci pojechali na stację, już go nie było, kilkaset metrów dalej zobaczyli jednak osobę odpowiadającą rysopisowi. Na widok policjantów mężczyzna zaczął strzelać. Sprawca zastrzelił policjanta, drugi policjant ranił sprawcę - powiedział wysoko postawiony oficer policji znający kulisy wydarzenia, cytowany przez WP.

Do tragedii doszło przy ul. Chełmońskiego. Dwaj policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu Renault Scenic. Poprosili go o pokazanie dokumentów, mężczyzna jednak zamiast tego wyciągnął pistolet i oddał kilka strzałów w kierunku funkcjonariusza i ciężko go ranił.

W tym czasie drugi policjant postrzelił sprawcę, który został zatrzymany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trafił do szpitala, gdzie znajduje się pod czujną opieką policjantów.

Według ustaleń portalu naszraciborz.pl, które nie zostały póki co oficjalnie potwierdzone, zatrzymany mężczyzna był osobą poszukiwaną. W przeszłości miał być karany za przestępstwa narkotykowe i ukrywać się za granicą.

Niestety, postrzelony funkcjonariusz mimo reanimacji zmarł na miejscu. Nie było szans, by go uratować, obrażenia okazały się zbyt poważne.

Na miejscu trwają czynności, trwa dochodzenie prokuratury. Wiadomo, że jadący na interwencję policjanci byli umundurowani i przyjechali radiowozem, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek pomyłce czy taryfie ulgowej dla sprawcy, który dobrze wiedział z kim ma do czynienia.

- Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania, zginął na służbie, zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego Pamięci - napisał na Facebooku Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Potwierdzono już, że rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >