Nie żyje policjant Żródło: Pixabay.com Henryk Niestrój

Strzały podczas kontroli drogowej w Raciborzu. Nie żyje policjant

Policja przekazała tragiczne informacje. We wtorek rano policjanci przystąpili do kontroli drogowej na ulicy w Raciborzu. Kierowca oddał strzały, w wyniku których jeden z funkcjonariuszy odniósł śmiertelne w skutkach obrażenia.

Dramatyczne sceny rozegrały się dzisiejszego ranka w Raciborzu. Według wstępnych ustaleń, policja otrzymała zgłoszenie, jakoby jeden z kierowców zachowywał się nieracjonalnie. Padły podejrzenia, że może prowadzić pod wpływem alkoholu, więc funkcjonariusze zostali wysłani na kontrolę.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że jakiś mężczyzna zachowuje się nieracjonalnie. Policjanci pojechali na stację, już go nie było, kilkaset metrów dalej zobaczyli jednak osobę odpowiadającą rysopisowi. Na widok policjantów mężczyzna zaczął strzelać. Sprawca zastrzelił policjanta, drugi policjant ranił sprawcę - powiedział wysoko postawiony oficer policji znający kulisy wydarzenia, cytowany przez WP.

Do tragedii doszło przy ul. Chełmońskiego. Dwaj policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu Renault Scenic. Poprosili go o pokazanie dokumentów, mężczyzna jednak zamiast tego wyciągnął pistolet i oddał kilka strzałów w kierunku funkcjonariusza i ciężko go ranił.

W tym czasie drugi policjant postrzelił sprawcę, który został zatrzymany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trafił do szpitala, gdzie znajduje się pod czujną opieką policjantów.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Według ustaleń portalu naszraciborz.pl, które nie zostały póki co oficjalnie potwierdzone, zatrzymany mężczyzna był osobą poszukiwaną. W przeszłości miał być karany za przestępstwa narkotykowe i ukrywać się za granicą.

Niestety, postrzelony funkcjonariusz mimo reanimacji zmarł na miejscu. Nie było szans, by go uratować, obrażenia okazały się zbyt poważne.

Na miejscu trwają czynności, trwa dochodzenie prokuratury. Wiadomo, że jadący na interwencję policjanci byli umundurowani i przyjechali radiowozem, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek pomyłce czy taryfie ulgowej dla sprawcy, który dobrze wiedział z kim ma do czynienia.

- Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania, zginął na służbie, zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego Pamięci - napisał na Facebooku Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Potwierdzono już, że rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP, Polsat

Następny artykuł