Są nowe fakty ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Prokuratura niespodziewanie zabrała głos
Po koniec 2022 roku w Sopocie w okolicach budynku Zatoki Sztuki służby prowadziły intensywne prace. Wówczas media donosiły, że działania związane są ze sprawą Iwony Wieczorek. Technicy kryminalni na podstawie zebranych przez służby materiałów dowodowych poszukiwali jakichkolwiek śladów zaginionej. Teraz pojawiły się oficjalne informacje.
Intensywne działania policji w Sopocie. Miały związek z Iwoną Wieczorek
W grudniu 2022 roku w Sopocie służby prowadziły specjalistyczne działania. Nieoficjalnie informowano, że miały one związek z zaginięciem Iwony Wieczorek . Na miejscu pracowali policjanci, nurkowie oraz funkcjonariusze w cywilu. Działania prowadzone były w dużej mierze na terenie budynku Nowej Zatoki w Sopocie.
Jak pisał serwis Eska Trójmiasto News, policja zabezpieczyła teren na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie.
Budynku wciąż pilnują policjanci. Funkcjonariusze rozkopują plażę przylegającą do dawnej Zatoki Sztuki oraz przeszukują teren przy pomocy psa tropiącego. Na terenie przylegającym do klubu stanął też wojskowy namiot - informował serwis.
Nowe wieści w sprawie Iwony Wieczorek
Jak przekazał portal i.pl, śledczy działający w Sopocie na terenie Zatoki Sztuki "mieli posiadać pewne informacje na temat tego, że pod budynkiem zakopane zostały zwłoki Iwony Wieczorek". Ciała Iwony Wieczorek jednak nie odnaleziono. Badania potwierdziły, że na terenie Zatoki Sztuki nigdy nie było zakopanych zwłok zaginionej kobiety. Więcej szczegółów zdradził Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.
ZOBACZ: Iwona Wieczorek nadal żyje? Dramatyczne fakty wyszły na jaw po latach
Procesowo zweryfikowano wiele wersji osobowych oraz związanych z nimi ewentualnymi miejscami ukrycia zwłok Iwony Wieczorek. Przeprowadzone czynności śledcze na terenie tzw. Zatoki Sztuki i terenu przyległego służyły weryfikacji i eliminacji wersji pojawiających się na podstawie ujawnianych w sprawie źródeł dowodowych - poinformował w rozmowie z i.pl Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.
Sprawa Iwony Wieczorek
Głośna sprawa Iwony Wieczorek elektryzuje opinię publiczną od lat. Kobieta zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010, wracając z sopockiego klubu. Po raz ostatni widziano ją w Jelitkowie, dzielnicy Gdańska. Kamery monitoringu na ulicy Jantarowej zarejestrowały Iwonę Wieczorek o godzinie 4:12 rano przechodzącą obok wejścia na plażę nr 63. Kobieta zmierzała w stronę parku im. Reagana, idąc do domu. Od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Mimo szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej do tej pory nie udało się odnaleźć Iwony Wieczorek.
ZOBACZ: To dlatego zaginęła Iwona Wieczorek? Szokująca hipoteza
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w 2011 roku umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, jednak kobieta nie została formalnie uznana za zmarłą. Jej poszukiwania cały czas trwają. Sprawę bada policyjna grupa nazywana Archiwum X.
Źródło: Goniec.pl/i.pl/Eska Trójmiasto News