Goniec.pl

JAKUB ORZECHOWSKI/East News/ RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. "Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu"

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Ze względu na intensywny atak zimy w naszym kraju, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców kilku województw o trudnych warunkach pogodowych. "Jeśli możesz, zostań w domu" apeluje RCB. Jest też alert lawinowy w obszarze tatrzańskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

W piątek, 3 lutego, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa miało dużo pracy. Ze względu na szturmujący nasz kraj Cyklon Piotr, pogoda uległa znacznemu pogorszeniu niemal w całym kraju. Sporą cześć Polski przykrył kolejny raz śnieg, a w wielu miejscach towarzyszą temu silne podmuchy wiatru. Jak informuje RCB, kilka województw w nadchodzących godzinach jest wyjątkowo narażona na negatywne skutki zimowej aury.

Najtrudniej ma być w województwach kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim oraz w części małopolskiego i śląskiego. Mieszkańcy powyższych obszarów mogli dzisiaj przeczytać SMS-a o treści: "Uwaga! Dziś i jutro (3 i 4 lutego) intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach. Jeśli możesz, zostań w domu" - alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Piątek i sobota to także wyjątkowo niebezpieczny pogodowo czas na obszarze powiatu tatrzańskiego (woj. małopolskie). Jak informuje RCB, istnieje duże ryzyko lawinowe na powyższym terenie. "Jeżeli jesteś w górach lub rejonie podgórskim, zwróć uwagę na komunikaty lawinowe. Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj plany do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności i doświadczenia zimowego" - apeluje do wszystkich podróżnych rządowa instytucja.

Na domiar złego, trudna sytuacja ze względu na pogodę zapowiadan jest także na części obszarów województwa pomorskiego. Mieszkańcy północnej Polski otrzymali dzisiaj SMS-owe ostrzeżenie o "opadach marznących, powodujących oblodzenie dróg i chodników otrzymały osoby przebywające w części woj. pomorskiego" - ostrzega RCB i kolejny raz prosi o pozostanie w domu.

Sytuacja może być niezwykle trudna dla kierowców podróżujących przez powyższe rejony Polski. Warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego i sprawy mniej pilne przełożyć na inny moment.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Chłopiec bawił się w chowanego. Znaleziono go po 6 dniach w innym kraju

  • Kazimierz Marcinkiewicz został skazany. Twierdzi, że nic na ten temat nie wie

  • Wnuk Lecha Wałęsy jest już w więzieniu. Spędzi tam ponad trzy lata

Źródło: RCB/ Twitter

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Pokazał zdjęcie śniadania w polskim szpitalu i się zaczęło. Internauci nie mogli się powstrzymać
Czytaj więcej >

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]