Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.03.2023 22:08

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła

None
Marek BAZAK/East News, wxcharts.com

Przed nami prawdziwe zawirowania w prognozie pogody. Początek wiosny będzie niezwykle dynamiczny, ale nie wszystkim przypadnie to do gustu. Już w środę przez Europę mogą przetoczyć się silne burze. Po nich z kolei przewidywany jest nagły wzrost temperatury, także w Polsce.

Dynamiczny początek wiosny

Po ciepłym weekendzie, który miło zaskoczył mieszkańców wielu regionów Polski, wszyscy mieli nadzieję na iście bajeczny początek astronomicznej wiosny.

Niestety, poniedziałek i wtorek przyniosły przelotne deszcze, chmury oraz ochłodzenie, teraz natomiast okazuje się, że to dopiero początek nagłych zmian.

W najbliższych godzinach nad zachodnią Europą przemieszczał się będzie rozległy, aktywny front atmosferyczny, który w środę przyniesie gwałtowne burze m.in. w Hiszpanii i Francji. Po nich zaś nastąpi prawdziwa eksplozja ciepła. Co to dokładnie oznacza?

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Eksplozja ciepła nad Polską

Druga połowa tygodnia zapowiada się wprost idealnie dla fanów wiosennej aury. Jutro (22 marca) i pojutrze (23 marca) na termometrach zaobserwujemy znacznie wyższe wartości niż te poniedziałkowe i wtorkowe.

Jak podaje IMGW, w środę najchłodniej, ale w cale nie zimno, będzie w Bieszczadach, gdzie lokalnie słupki rtęci wzrosną do 10 st. Celsjusza. W centrum odnotujemy 14-15 st. Celsjusza, a na południowym zachodzie aż 17 st. Celsjusza.

Możliwe burze

Niewykluczone, że wyładowania atmosferyczne pojawią się także w Polsce. Podczas gdy na południowym zachodzie zalegać będą ciepłe masy powietrza, nad północnym wschodem wisiały będą zimne pokłady.

W kolejnych dniach ocieplenie dotrze na dobre już do wszystkich regionów. Występowanie burz może nasilić się pod koniec tygodnia.

Źródło: fanipogody.pl