Goniec.pl
Ministerstwo Zdrowia

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

MZ potwierdziło przebicie bariery 70 tysięcy ofiar śmiertelnych epidemii w Polsce

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Stało się to, do czego zbliżał nas każdy kolejny dzień w ostatnich tygodniach. Właśnie została przekroczona granica 70 tysięcy ofiar epidemii koronawirusa w Polsce. Z dzisiejszego raportu dowiedzieliśmy się o kolejnych 147 zgonach.

Chociaż liczba zakażeń na terenie naszego kraju konsekwentnie spada, to statystyka zgonów ciągle nie jest optymistyczna. Włącznie z dzisiejszym raportem, w Polsce z powodu epidemii koronawirusa zmarło już dokładnie 70 012 osób.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 147 ofiarach śmiertelnych. 104 osoby z tego grona zmarły na skutek występowania wirusa i tzw. chorób współistniejących, natomiast w przypadku 43 osób bezpośrednią przyczyną zgonu był COVID-19.

Jak prezentują się dzisiejsze liczby zakażonych? W sakli kraju odnotowano 3 852 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przy nieco ponad 51 tys. przeprowadzonych testów.

- Mamy 3 852 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (529), śląskiego (508), wielkopolskiego (501), dolnośląskiego (324), małopolskiego (314), łódzkiego (297), pomorskiego (217), kujawsko-pomorskiego (194), zachodniopomorskiego (192), lubelskiego (177), opolskiego (116), świętokrzyskiego (107), lubuskiego (97), podkarpackiego (93), podlaskiego (77), warmińsko-mazurskiego (62). 47 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Zmniejsza się liczba zajętych łóżek i respiratorów

Konsekwentnie od kilku dni w całym kraju zwalnia się coraz więcej łóżek, które były zajęte przez pacjentów covidowych. Obecnie z łóżek korzysta 16 156 osób i jest to wynik mniejszy w porównaniu do poprzedniej doby o 999.

Baza wszystkich respiratorów liczy łącznie 3 892 sztuki. Na ten moment pomoc w oddychaniu niezbędna jest dla 2 138. W porównaniu z dniem poprzednim liczba ta zmniejszyła się o 19 przypadków.

Kolejna partia znoszenia obostrzeń

Rząd konsekwentnie realizuje politykę znoszenia obostrzeń w naszym kraju. Do funkcjonowania wróciły już m.in. hotele, a osoby biorące ślub mogą zaprosić na przyjęcia weselne do 25 osób.

W następną sobotę rozpocznie się serwowanie posiłków w ogródkach przez lokalne gastronomiczne. Dojdzie również do tego zdjęcie obowiązku zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki w przestrzeni otwartej, jeśli możliwe jest zachowanie dystansu społecznego wynoszącego minimum 1,5 metra.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >