Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prognoza pogody na sobotę. Weekend nie rozpieszcza, nadchodzą ulewy
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 01.04.2023 10:36

Prognoza pogody na sobotę. Weekend nie rozpieszcza, nadchodzą ulewy

None
_Alicja_/pixabay

Dziś (1.04) w całej Polsce będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Na północy kraju będzie padał deszcz ze śniegiem, zaś na południowym wschodzie możliwe są burze. Niestety okres przedświąteczny i sama Wielkanoc również nie rozpieszczą nas wiosenną aurą.

Sobota zapowiada się deszczowo

Dziś w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie może spaść do 10 mm. Na Pomorzu opady deszczu będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem, a w południowo-wschodniej Polsce możliwe są burze. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Wybrzeżu, 6 st. na Pomorzu, do 14 st. na południu kraju.

Wiatr będzie wiał głównie z kierunku zachodniego, zaś na północy Polski z kierunku północnego i północno-wschodniego. Będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami silny i porywisty.

"Nasz nowy dom". Jej ojciec zabił jej matkę i siebie. Tragedia uczestników programu

W nocy wielu Polaków powinno przygotować się na śnieg

W nocy będzie pochmurno, jedynie na Wybrzeżu i zachodzie kraju będzie można liczyć na rozpogodzenia. Na południu i południowym wschodzie Polski będzie padał przelotny deszcz, zaś na pozostałym obszarze kraju trzeba spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu białego puchu w pełnej okazałości. W górach spadnie od 5 do 8 cm śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C. na północy kraju do 6 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejąc z północy, na Wybrzeżu okresami dość silny i silny, a nawet porywisty do 70 km/h, a ten z kolei wiejący z kierunku północno-wschodniego.

Na Wielkanoc lepiej nie spodziewać się ocieplenia

Ochłodzenie i powrót ostatnie podrygi zimy dosięgnie również okresu świątecznego. W okolicy Wielkanocy miejscami będzie pochmurno oraz deszczowo, głównie na południu oraz zachodzie kraju, nie mają to być jednak obfite opady. 

W czasie świąt w północnej części Polski, a także w rejonach podgórskich, temperatura może nie przekroczyć 10 st. C. Temperatura w Wielką Sobotę i Wielkanoc ma bowiem za dnia oscylować w przedziale od 0 do 10 stopni C., a w nocy spaść do nawet -6 st. C. W dniach 3-9 kwietnia popołudniami przeważnie mamy odnotować od 4 st. C. na Podhalu do 9 st. C. na zachodzie i południu kraju. Cieplej ma być w dniach 10-16 kwietnia.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Tagi: IMGW Pogoda