Goniec.pl
Poznańska parafia w szczycie pandemii wyprawi imprezę karnawałową

Unspalsh.com/Mitchell Orr

Poznańska parafia szykuje się do imprezy karnawałowej w szczycie V fali pandemii koronawirusa

4 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Obostrzenia, limity dla osób niezaszczepionych, rekordowe wskazania dobowych zakażeń i... 7-godzinna impreza karnawałowa w jednej z poznańskim parafii. - Nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa - stwierdził proboszcz parafii, gdzie zaplanowane jest przyjęcie.

Czytelnik lokalnego portalu e-poznan.pl zwrócił uwagę, że w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Moraska w Poznaniu w szczycie V fali pandemii koronawirusa odbyć ma się impreza karnawałowa. W założeniu ma trwać ona 7 godzin.

Minister rodziny ujawniła, co z waloryzacją 500 plus. Polacy nie będą skakać z radości

"Wyjątkowa" waloryzacja w 2022 r. Minister potwierdza

CZYTAJ DALEJ

- Szczyt pandemii, około 60 tysięcy przypadków dziennie, realnie ponad 100 000, a parafie organizują zabawy karnawałowe? - napisał do redakcji czytelnik.

Poznańska parafia zaplanowała imprezę karnawałową w szczycie V fali koronawirusa

Kłopotliwa impreza zaplanowana została na 12 lutego, czyli jeszcze w okresie, gdy rząd twierdzi, iż powrót dzieci do szkół nie jest z racji zagrożenia epidemiologicznego bezpieczny.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

W opinii parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Moraska w Poznaniu bezpieczne jest natomiast zorganizowanie imprezy karnawałowej. Przyjęcie trwać ma od godziny 20:00 aż do 3 nad ranem.

Koszt kłopotliwego wydarzenia to 200 złotych od osoby. - Czy parafia uważa, że to dobry moment na zorganizowanie takiej imprezy? - napisał oburzony zachowaniem księży czytelnik portalu e-poznan.pl. Parafia postanowiła odnieść się do oburzonej opinii poznaniaka.

Ksiądz nie widzi w imprezie nic złego

Niedawno rząd zdecydował, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do końca lutego. Znaczy to nie tylko, że nadal nie można spożywać jedzenia w kinie, ale również, iż wszystkie lokale udostępniające miejsce do tańca pozostaną zamknięte.

Zobacz także naszą galerię:

Ważny komunikat resortu na temat 13. i 14. emerytury

Pilne wieści dla emerytów. Chodzi o 13. i 14. emeryturę, jest ważny komunikat

Ważna wiadomość dla wszystkich emerytów wprost z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Resort Marleny Maląg wyjaśnił niejasności wokół 13. i 14 emerytury. Każdy senior powinien to wiedzieć.

Zobacz galerię >

Obowiązują także limity, a codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia na temat dobowych nowych przypadków koronawirusa tłumaczą oburzenie poznaniaka doniesieniami o planach wyprawienia przez parafię imprezy.

Ksiądz proboszcz parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Moraska nie pojmuje jednak stanowiska czytelnika portalu e-poznan.pl. - Nie rozumiem, dlaczego osoba, której nie podoba się to wydarzenie, poszła z tym do mediów, zamiast przyjść do parafii - stwierdził ks. Tomasz Kulka.

Duchowny podkreślił, że nikt nie jest zmuszany do tego, by pojawić się na parafialnej imprezie karnawałowej. - Chęć takiego spotkania wyszła od samych parafian - dodał.

Proboszcz poznańskiej parafii podkreśla jednak, że ma świadomość obowiązujących obostrzeń i w żadnym razie nie planuje ich ignorować. - Całość odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa - zapewnił ks. Tomasz Kulka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: e-poznan.pl, gazeta.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Zaginiony Łukasz z Białegostoku nie żyje. Miał 31 lat

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >