Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.12.2022 19:33

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

1024px-2019–20 COVID-21 pandemic in Poznań pusto
MOs810/Wikimedia Commons

W sobotę (3.12) w jednym z poznańskich autobusów mężczyzna zaatakował kobietę i próbował wydłubać jej oczy. Sprawa wyszła na jaw dzisiaj (5.12) po opublikowaniu wpisu na facebookowym profilu Spotted: MPK Poznań.

Atak na kobietę w poznańskim autobusie

W minioną sobotę jedna z pasażerek autobusu linii 173 w Poznaniu padła ofiarą mężczyzny, który zaszedł ją od tyłu i wsadził palce w jej oczodoły. Informacja obiegła media po tym, jak o pomoc za pośrednictwem profilu Spotted: MPK Poznań na Facebooku zaapelował krewny kobiety.

- Czy są tu świadkowie sobotniego napadu o 15:54 w autobusie przed przystankiem Rynek Wschodni? Ktoś próbował zza pleców wydłubać kobiecie oczy... Ofiarą była moja ciocia. Był to autobus 173, który ze Śródki wyjechał o 15:35. MPK zabezpieczyło nagranie, ludzie uciekli - napisał mężczyzna.

Kobieta kierująca autobusem zatrzymała pojazd i powiadomiła o zajściu Centralę Nadzoru Ruchu.

- Zgodnie z jej raportem, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pasażerka, która pozostała w pojeździe, nie chciała, aby wezwać do niej pomoc. MPK Poznań zabezpieczyło obraz z kamer znajdujących się w pojeździe jako dowód w ewentualnym postępowaniu - przekazała reporterom Głosu Wielkopolskiego Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

Mężczyzna wsadził palce w oczodoły pasażerki autobusu

Reporterzy Głosu Wielkopolskiego skontaktowali się z autorem facebookowego wpisu. Krewny kobiety przytoczył relację cioci.

- W autobusie, którym jechała, był mężczyzna. Chodził, mówił do siebie, zaczepiał ludzi, później usiadł z tyłu. Ciocia sobie spokojnie siedziała, w pewnym monecie ten facet złapał ją od tyłu za głowę i wsadził palce w jej oczodoły. Trafił w prawe oko, w lewe na szczęście nie. Oko zostało lekko uszkodzone. Ciocia widzi, nie ma większego uszczerbku, ale oko ropieje i ją boli - przekazał mężczyzna.

Zaatakowana kobieta zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawdzają zapis z kamer znajdujących się w autobusie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Głos Wielkopolski

Tagi: Poznań