Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poranna tragedia na torach. Rozpędzony pociąg wbił się w auto osobowe, jedna osoba nie żyje
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 02.09.2023 08:02

Poranna tragedia na torach. Rozpędzony pociąg wbił się w auto osobowe, jedna osoba nie żyje

wypadek
KMP SP w Nowym Sączu

Tragicznie zaczęła się dzisiejsza sobota. W miejscowości Barcice (woj. małopolskie) doszło do zderzenia pociągu z autem osobowym. Poranny wypadek okazał się tragiczny w skutkach dla jednej z osób podróżujących osobówką. Czterech pozostałych pasażerów pojazdów przebywa w szpitalu.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 2 września o poranku. Około godziny 5, na przejeździe kolejowym w miejscowości Barcicach (woj. małopolskie) rozegrał się prawdziwy dramat. - Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i pociągu osobowego w okolicach przejazdu kolejowego w kierunku Przysietnicy - informują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Wojciech Glanc miał niepokojącą dla Polaków wizję. "Boję się tej zimy"

Jedna osoba nie żyje

Niestety, sobotni poranek okazał się tragiczny w skutkach dla osób podróżujących pojazdem. - Jedna ofiara śmiertelna znajdowała się  pod pociągiem. Cztery ranne  osoby było zakleszczone w samochodzie i zostały wydobyte przez strażaków. Jedna wydobyta osoba była reanimowana - relacjonują mundurowi z KMP SP w Nowym Sączu. 

373662606_291018866880048_6496786159860676730_n.jpg
KMP SP w Nowym Sączu

Auto wypadło z drogi i dachowało

Na ten moment jest za wcześnie, by stwierdzić, co dokładnie przyczyniło się do tragicznego wydarzenia. Jak informuje Onet, do wypadku doszło w momencie kiedy samochód osobowy jadący drogą krajową nr 87 wypadł z jezdni. Jak relacjonuje portal, pojazd następnie dachował i nieszczęśliwie wpadł na torowisko wprost pod jadący pociąg.