Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pomorskie. Śmiertelne potrącenie 44-latka na między Udorpiem a Rekowem. Policja szuka świadków zdarzenia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.04.2023 09:02

Pomorskie. Śmiertelne potrącenie 44-latka na między Udorpiem a Rekowem. Policja szuka świadków zdarzenia

policja
policja.gov.pl

Pomorscy policjanci prowadzą poszukiwania sprawcy śmiertelnego potrącenia 44-letniego mężczyzny, którego ciało odnaleziono w wielkanocny poranek. Do tego tragicznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej między Udorpiem a Rekowem w powiecie bytowskim. Funkcjonariusze apelują do świadków zdarzenia o zgłaszanie się na komendę w Bytowie. Liczy się każdy, nawet najmniejszy ślad mogący przyczynić się do schwytania winnego.

Pomorskie. Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia

To był wyjątkowo tragiczny wielkanocny poranek na drodze wojewódzkiej nr 212 w powiecie bytowskim. W niedzielę ok. godziny 5 tamtejsi policjanci otrzymali zawiadomienie o ciele mężczyzny, które znajdowało się na poboczu pomiędzy miejscowościami Udorpie i Rekowo.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy, niestety, potwierdzili autentyczność zgłoszenia i wykonali szczegółowe oględziny, zabezpieczając ślady oraz wykonując dokumentacje fotograficzną. Ustalono wówczas, że ofiarą wypadku jest 44-latek.

Grała Kasię Solejuk w "Ranczu", tak dziś wygląda. Czym zajmuje się Anna Stępień?

Policja poszukuje sprawcy wypadku

Jak podał Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowy bytowskiej policji st. sierż. Dawid Łaszcz, szczegółowe okoliczności dramatu będą ustalać na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy.

Jedną z niewiadomych jest to, kim był sprawca wypadku, który zostawił na skraju drogi potrąconego mężczyznę i odjechał w nieznanym kierunku. Jego poszukiwania trwają, a bytowscy mundurowi na wszelkie sposoby próbują dotrzeć do osób mogących pomóc w identyfikacji winnego.

- Poszukujemy kierowców, którzy byli świadkami tragicznego wypadku na trasie pomiędzy Udorpiem a Rekowem. Osoby, które posiadają wideorejestratory, na których został zapisany moment zdarzenia oraz chwile go poprzedzające, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bytowie - zaapelował st. sierż. Łaszcz.

Kolejna ucieczka z miejsca zdarzenia

Wypadek na Pomorzu, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, to już kolejne tego typu zajście w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że również funkcjonariusze z Wrocławia poszukują osoby, która w nocy z 7 na 8 kwietnia br. na drodze krajowej nr 94 tj. w miejscowości Siechnice śmiertelnie potrąciła pieszego.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. Zgłoszenia można dokonać pod numerami telefonów 47 871 68 70 lub 47 871 68 69.

Źródło: PAP, Goniec.pl