Goniec.pl
Łukaszenka gotowy na "złamanie rogów" Polski

Henadz Zhinkov/Xinhua News/East News

Łukaszenka nie gryzł się w język. Powiedział, co zrobi Polakom, jeśli ci zaatakują Białoruś

9 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W czasie białoruskich obchodów "Dnia Zwycięstwa" Aleksandr Łukaszenka skomentował możliwość ataku Polski na Białoruś. Określając Polskę i Litwę, jako "ci lokaje" stwierdził, że jego kraj jest na to gotowy. - Nie takim łamaliśmy rogi - powiedział prezydent Białorusi. Podkreślił, że jego kraj ma umowę z "potęgą atomową".

- Kompletni głupcy. Głupcy, którzy zajmują się PR, ale nie wiedzą, jak żyje zwykły polski żołnierz, niemiecki żołnierz - powiedział w Dniu Zwycięstwa Aleksandr Łukaszenka w odniesieniu do ćwiczeń NATO.

jolanta kwasnieska

Jolanta Kwaśniewska zachwyciła na stylizacją na gali "Osobowości i Sukcesy Roku 2022". Mamy zdjęcia

CZYTAJ DALEJ

Największą uwagę w czasie oficjalnych białoruskich obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie przykuła jednak uwaga dotycząca rzekomego ewentualnego ataku Polski na Białoruś. Aleksandr Łukaszenka zaprezentował wyjątkową pewność siebie.

Aleksandr Łukaszenka skomentował możliwy atak Polski na Białoruś

- Niech spróbują - powiedział Aleksandr Łukaszenka w czasie celebrowania Dnia Zwycięstwa. Ta uwaga to odpowiedź na pytanie dziennikarki dotyczące rzekomego ataku Polski na Białoruś.

Związana z państwowymi mediami dziennikarka powiedziała w stronę prezydenta Białorusi, że "od kilku tygodni ludzie straszą w internecie, że Polska zaatakuje Białoruś". Jednym z argumentów przemawiającym za autentycznością tego scenariusza mają przemawiać "zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia".

Aleksandr Łukaszenka nie został zbity z pantałyku tak bezpośrednim pytaniem o zagrożenie wojenne ze strony zachodniego sąsiada. - Nie takim łamaliśmy rogi, więc jeśli chcą spróbować, proszę bardzo - oświadczył prezydent Białorusi.

Polska i Litwa to "lokaje"

Mocne słowa padły nie tylko w czasie brytyjskich obchodów Dnia Zwycięstwa, ale również za wschodnią granicą Polski. Białoruski prezydent mimo pewności o możliwości odparcia rzekomego ataku Polski nie ukrywał, że jest zaniepokojony.

Ukrainiec ośmieszył rosyjską armię gwizdaniem

Gwizdnięcie wystarczyło, by przerazić rosyjskich żołnierzy. Ukrainiec wszystko nagrał

CZYTAJ DALEJ

Trwogę w sercu Aleksandra Łukaszenki wywołuje fakt, iż do "tych lokajów" (określenie prezydenta Białorusi na Polskę i Litwę) nieustannie docierają wojskowi. Sprawia to, iż Białoruś musi trzymać rękę na pulsie i monitorować sytuację, gdyż pozwoli to - w opinii dyktatora - na uniknięcie powtórzenia 1941 roku. W historii Białorusi jest to rok wkroczenia Niemców.

Gorzkie słowa wobec NATO

Wśród słów, jakie padły 9 maja z ust Aleksandra Łukaszenki pojawiły się nie tylko deklaracje dotyczące gotowości do "ułamania rogów" Polsce w przypadku ataku na Białoruś.

Dyktator postanowił podważyć również pozycję oraz siłę NATO. Armia sojuszu nazwana została "kolosem". - No i nie można pokonać narodu, który walczy na własnej ziemi o swoje terytorium, o rodzinę i dzieci - stwierdził Łukaszenka.

Co więcej, prezydent Białorusi podkreślił, że jego kraj ma umowę z Rosją, która jest "potęgą atomową". - Nikt nie chce wojny. A przede wszystkim żołnierze. A jeśli żołnierzom wojna nie jest potrzebna, to do niej nie dojdzie - dodał.

Białoruski opozycjonista ujawnił bogactwo Aleksandra Łukaszenki

Takich bogactw zazdrościć mu może nawet Putin. Ujawnili, jak żyje Łukaszenka

Sciapan Puciła ujawnił majątek Aleksandra Łukaszenki. Przywódca Białorusi ma nie tylko szereg ociekających bogactwem rezydencji. Polityk posiada (stan na 2021 rok) również ekskluzywne i nowoczesne samochody o łącznej wartości około 4 mln euro. Kliknij "dalej" i zobacz bogactwo Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: pap, rmf24

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk może czuć się zagrożony? Polacy wskazali, kto powinien być liderem opozycji

Czytaj więcej >
Paweł Kukiz oświadczył, że to koniec wspólnych głosowań z PiS, Jarosław Kaczyński ma kłopoty

Wiadomości

Paweł Kukiz "zrywa" z PiS. Jarosław Kaczyński nie może liczyć na jego wsparcie w sejmowych głosowaniach

Czytaj więcej >
Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat

Wiadomości

Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne kazanie na mszy dla dzieci w Lublinie. Ksiądz mówił o samobójstwach i medalikach, które "parzą szatana"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stany Zjednoczone zareagowały na oskarżenia ws. Nord Stream. "To rosyjska dezinformacja"

Czytaj więcej >