Goniec.pl

Policja Podlaska

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

W wypadku w okolicach Zawiercia, wracając ze służby, zginął 31 stycznia 28-letni policjant. Jak wynika z przeprowadzonych badań, mężczyzna kierował pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Sprawę bada prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Tragiczny w skutkach wypadek z udziałem policjanta

Zdarzenie to miało miejsce 31 stycznia w miejscowości Ołudza w powiecie zawierciańskim. Pojazd kierowany przez wracającego z nocnej zmiany policjanta, zjechał z drogi, uderzył w drzewo, po czym dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

W samochodzie nie było na szczęście pasażerów. O śmierci mundurowego jeszcze tego samego dnia poinformowała śląska policja. Mężczyzna w służbie działał od prawie pięciu lat, w ostatnim czasie pracując w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Mężczyzna miał około 2 promile alkoholu we krwi

- 2 lutego została przeprowadzona sekcja zwłok i badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu w organizmie denata. Na podstawie tych badań toksykologicznych stwierdzono, że kierujący miał w organizmie około 2 promili alkoholu  - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Wyniki badań sprawiły, że prokuratura zleciła Biuru Spraw Wewnętrznych przeprowadzenie czynności pod kątem art. 179 Kodeksu karnego, a więc przestępstwa związanego z dopuszczeniem do ruchu pojazdu prowadzonego przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości.

Pisząc prościej - chodzi o to, aby sprawdzić, czy inne osoby z komendy mogły mieć wiedzę, że funkcjonariusz wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu - tłumaczył prok. Ozimek. 

Na ten moment nie wiadomo czy policjant "umilał" sobie pracę, pijąc alkohol już w komendzie, czy jednak miało to miejsce poza czasem pracy. Zgodnie z ustaleniami "Gazety Wyborczej" denat pić miał w szatni wydziału ruchu drogowego. Znaleziono tam bowiem butelki po alkoholu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]