Goniec.pl
policja znaleziono zwłoki

Pixabay.com Andrzej Rembowski

Policja potwierdziła, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało zaginionego nastolatka

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja przekazała dramatyczne wieści w sprawie akcji poszukiwawczej dwóch nastoletnich chłopców. Śledczy potwierdzili już, że 13-letni Filip został odnaleziony martwy. Jego tożsamość została już potwierdzona przez rodzinę. Obecnie służby kontynuują poszukiwania drugiego z zaginionego chłopaków. Spełnia się czarny scenariusz.

Lubuska Policja wyłowiła z Odry ciało 13-letniego Filipa. Rodzina, która potwierdziła tożsamość nastolatka, została otoczona opieką specjalistów. Służby przekazały dramatyczny komunikat w piątek 14 maja. Wiele osób nadal ma nadzieję na to, że starszy kolega zmarłego chłopca zostanie odnaleziony żywy.

Akcja poszukiwawcza prowadzona przez Lubuską Policję rozpoczęła się w poniedziałek 10 maja. W czynności zaangażowali się też żołnierze, strażacy oraz mieszkańcy. Łącznie na miejscu pracuje ponad 200 mundurowych, którzy przeszukują teren z wody, ziemi i powietrza.

Dramatyczny komunikat policji – 13-latek odnaleziony martwy

Z komunikatu prasowego wynika, że policja ujawniła zwłoki 13-letniego Filipa w piątek 14 maja nad ranem. Służby otrzymały informację o ciele, które wyłowiono z Odry. Na miejscu śledczy rozpoczęli specjalne czynności, które miały ustalić tożsamość chłopaka.

Po wyłowieniu ciała, które znajdowało się w Odrze, służby przeprowadziły oględziny zwłok oraz miejsca zdarzenia. Śledczy zabezpieczyli też ślady kryminalistyczne. Akcję nadzorował także prokurator. Ostatecznie potwierdzono, że ciało należy do 13-letniego Filipa, którego policja szukała od 5 dni.

[EMBED-243]

Tożsamość Filipa potwierdziła również jego rodzina. Bliskimi tragicznie zmarłego zaopiekował się już psycholog policyjny. To jednak nie koniec akcji poszukiwawczej, ponieważ służby nadal nie odnalazły kolegi 13-latka. Obaj chłopcy opuścili dom w poniedziałek 10 maja i już nie wrócili. Nie było z nimi żadnego kontaktu.

Policja kontynuuje poszukiwania

Choć dzisiaj pojawił się tragiczny komunikat, policja nie ustaje w czynnościach poszukiwawczych. Śledczy szukają 15-letniego Marka Gawryszaka. Na miejscu obecnych jest ponad 200 mundurowych. Pracę policji, żołnierzy i strażaków wspierają też mieszkańcy.

Służby prowadzą poszukiwania z wody, ziemi oraz powietrza. Mundurowi przeszukują lasy, pola, tereny zielone i Odrę. Funkcjonariusze korzystają ze śmigłowców policyjnych, dronów, poduszkowca i łodzi motorowych. Dysponują też specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów.

W poszukiwania nastolatka nadal zaangażowani są też przewodnicy z psami tropiącymi. Znajdujące się pobliskie akweny przeszukiwane są przez specjalne grupy straży pożarnej oraz płetwonurków. Na koniec Lubuska Policja zaapelowała do wszystkich o pomoc.

Ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zaginionego 15-letniego Marka Gawryszaka proszony jest o kontakt ze służbami pod numerem alarmowym 112 oraz numerami: 47 795 24 11 i 47 795 64 11.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >