Goniec.pl
Na cmentarzu w Brzezinach będą bez wiedzy parafian usuwać ławeczki przy grobach

Piotr Molecki/East News

Pogoda na Wszystkich Świętych. "Będzie chłodno, ale słonecznie"

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

1 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych, większość Polaków wybiera się na cmentarze, by oddać hołd zmarłym krewnym. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdradzili, jaka pogoda będzie towarzyszyć rodakom w tym roku. Prognozują chłodną, ale słoneczną i suchą aurę.

W tym roku Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, co sprzyjać będzie wyjazdom i odwiedzaniu grobów bliskich już w weekend poprzedzający święto. Synoptycy zdecydowali się na opublikowanie prognoz dla przełomu października i listopada.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Jaka pogoda we Wszystkich Świętych?

W sobotę 30 października w całym kraju dominować będzie znaczne zachmurzenie. W południowej i wschodniej Polsce prognozowane są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 14 stopni Celsjusza we Wrocławiu do 10 stopni Celsjusza w Olsztynie i Białymstoku.

Pogoda ulegnie zdecydowanej poprawie w niedzielę. Choć zachmurzenie wciąż będzie dominować, eksperci spodziewają się wielu słonecznych chwil w większości kraju. Przelotne opady utrzymają się jednak na południu kraju. Niekorzystna aura towarzyszyć będzie przede wszystkim mieszkańcom województwa podkarpackiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dzień Wszystkich Świętych upłynie pod znakiem znacznych rozpogodzeń. Na terenie niemal całej Polski będzie słonecznie i sucho. Zachmurzenie i opady mogą wystąpić wyłącznie w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Ciepłe ubrania niezbędne

Mimo pogodnej aury, warto przemyśleć dobór garderoby - poniedziałek będzie znacznie chłodniejszy niż poprzedzający go weekend. Na północnym wschodzie temperatura spadnie do 8 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie słupki rtęci sięgną nawet 13 stopni Celsjusza.

2 listopada również nie przyniesie opadów deszczu. Zachmurzenie utrzyma się wyłącznie w województwie pomorskim. Polacy odnotują spadki temperatury - termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza w Szczecinie i Wrocławiu, a minimalnie - 5 stopni Celsjusza w Lublinie i Białymstoku.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: IMGW

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >