Goniec.pl
policja

Flickr.com, autor: Adrian Kot

Pilna akcja policji pod domem Trzaskowskiego. Zatrzymano pijanego mężczyznę

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Stołeczni policjanci interweniowali pod blokiem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani, że sąsiad polityka pod wpływem alkoholu prowadził samochód. O sprawie poinformował służby jeden z mieszkańców osiedla.

Policjanci pojawili się na osiedlu na Kabatach w sobotni poranek, minuty po tym, jak spod bloku odjechał na krajową konwencję PO prezydent Rafał Trzaskowski. Traf chciał, że w okolicy znajdowali się jeszcze paparazzi, którzy uchwycili moment interwencji na zdjęciach.

Z ostatniej chwili

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

CZYTAJ DALEJ

Policja interweniuje pod domem Rafała Trzaskowskiego

Funkcjonariusze zostali wezwani przez jednego z mieszkańców osiedla, który postanowił dokonać obywatelskiego zatrzymania. Jak się okazało, sąsiad prezydenta Warszawy w stanie nietrzeźwości podjechał pod bramę osiedla wynajętą na minuty Toyotą, a następnie niepewnym krokiem wszedł do budynku.

Nieudolnie zaparkował i przez chwilę siedział w aucie, wykonując jakieś dziwne ruchy. W końcu wysiadł i chwiejnym krokiem obszedł auto z telefonem w ręku. Pewnie chciał oddać samochód w aplikacji. Gdy zauważył, że go obserwuję, charakterystycznym gestem popukał dłonią w szyję, jakby się usprawiedliwiając, że „zabalował” – opowiada „Super Expressowi” pan Marcin, który zawiadomił o zdarzeniu policję.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pijany mężczyzna nie miał szczęścia, gdyż całą sytuację obserwowali paparazzi, którzy nie zdążyli odjechać z miejsca po tym, jak dokumentowali wyjazd Rafała Trzaskowskiego do Płońska. Ich domysły potwierdził Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusz poinformował, że służby otrzymały zgłoszenie od pana Marcina. W związku z tym natychmiast udały się na miejsce i zatrzymały mężczyznę, który prowadził Toyotę. Trafił on komisariat, gdzie wykonano badanie trzeźwości, które wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Finalnie zatrzymanego zwolniono do domu, za kilka dni musi jednak stawić się na przesłuchanie.

Rafał Trzaskowski przemówił na konwencji PO

Sobota była ważnym dniem m.in. dla Rafała Trzaskowskiego i innych działaczy Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy jako jeden z najważniejszych członków ugrupowania pojawił się na krajowej konwencji i wygłosił tam ważne przemówienie.

Najważniejsze jest to, żeby wygrać kolejne wybory. Reszta to dodatki do najważniejszego celu: żeby PiS-owi, który chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, odebrać władzę – mówił polityk.

Samorządowiec wzmocnił przekaz przewodniczącego Platformy i ostrzegał przed zgubnymi rządami Zjednoczonej Prawicy. Podzielił się także refleksją, jaka naszła go podczas ostatniej wizyty w Budapeszcie. "Polska to nie Kaczyński" wołał z mównicy, podkreślając, że prezes PiS inspiruje się reformami wprowadzonymi przez premiera Węgier i przypominał, że podobnie jak dziś w Polsce wyglądała do brexitu.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, Wprost

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Hartman: Czy patrioci cieszą się z inflacji?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ryszard Terlecki nagle trafił do szpitala

Czytaj więcej >