Goniec.pl
Pijany kierowca spowodował tragiczny wypadek

Pixabay.com, autor: Andrzej Rembowski

Pijany kierowca wjechał do rowu. Nie żyje 61-letni pasażer

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W środę 5 maja w późnych godzinach wieczornych, w Częstochowie przy ulicy Głównej, doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Renault utracił panowanie i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia życie stracił 61-letni pasażer. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 21:30. Rozpędzony samochód osobowy, zamiast skręcić na skrzyżowaniu, pojechał prosto i zatrzymał się dopiero w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia 61-letni pasażer odniósł poważne obrażenia i został odtransportowany do szpitala, gdzie zmarł.

Pijany kierowca spowodował tragiczny wypadek

33-letni mieszkaniec Częstochowy, który prowadził samochód, był pod wpływem napojów wyskokowych. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji wykazało, że w jego organizmie w chwili wypadku znajdowały się aż trzy promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany na 48 godzin. Przez całą noc trzeźwiał w policyjnej izbie zatrzymań. Dalsze czynności w sprawie, w których weźmie udział prokurator, będą prowadzone w czwartek 6 maja. Według doniesień medialnych śledztwo miało ruszyć w godzinach porannych.

- W wyniku zdarzenia pasażer pojazdu odniósł poważne obrażenia i został zabrany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Jak się okazało 33-letni kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu do 12 lat więzienia - przekazała Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Niestety, perspektywa surowej kary nie zniechęca kierowców, którzy regularnie siadają za kierownicą na „podwójnym gazie”. Policjanci regularnie odnotowują podobne zdarzenia.

Tylko w województwie śląskim podczas trzydniowego weekendu majowego zatrzymano 107 nietrzeźwych kierujących. Częstochowscy policjanci przeprowadzili 166 badań na zawartość alkoholu w organizmie, ujawniając 13 osób prowadzących auto pod jego wpływem. 

Kierowanie samochodem po spożyciu napojów wyskokowych jest śmiertelnie niebezpieczne. Alkohol prowadzi między innymi do zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji, a także rozproszenia i senności.

Policja apeluje, by wszyscy, którzy są świadkami jazdy pod wpływem alkoholu, informowali o tym fakcie funkcjonariuszy. Czasem jeden telefon może zapobiec tragedii wielu osób. Wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy z ruchu jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich, którzy znajdują się w tym czasie na drogach.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >