Goniec.pl
zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

zrzut ekranu, Youtube/ BBC News / Rex Features/East News

Ujawnił ostatnią wolę królowej Elżbiety II. Miała wyjątkową, trudną do spełnienia prośbę do Harry’ego

25 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Chociaż część rodziny królewskiej poróżniła się z księciem Harrym, nie przestał on być ulubieńcem zmarłej królowej. Elżbieta II w swojej ostatniej woli zamieściła życzenie, które dotyczyło właśnie rudowłosego wnuka. Czy szczególna prośba zmarłej monarchini zostanie spełniona?

Rudowłosy arystokrata był ulubieńcem królowej

Elżbieta II niemal po kres swego żywota sprawowała swoje królewskie posłannictwo. Zaledwie dwa dni przed śmiercią była gospodynią oficjalnego spotkania z nowo mianowaną premier Wielkiej Brytanii, Lizą Truss (szczegóły). Wówczas nikt nie przypuszczał, że monarchini ledwie dwie doby później ostatnie tchnienie wyda na łożu śmierci w zamku Balmoral.

dariusz gnatowski boczek

„Świat według Kiepskich”. Tak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. "Bardzo trudna, żmudna akcja"

CZYTAJ DALEJ

Niestety, uchodzący za jej ulubieńca (i to pomimo rodzinnych niesnasek) książę Harry nie zdążył przybyć na czas, by osobiście pożegnać swoją babcię (szczegóły). Nie udało mu się to także w przypadku jej męża, księcia Filipa. I wtedy, pomimo usilnych starań, przegrał walkę z czasem.

- Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podawał brytyjski magazyn „US Weekly”.

Królowa pomyślała o każdym szczególe

Jako że dotychczasowa nestorka znamienitego rodu Windsorów słynęła z rzetelnego podejścia do swoich obowiązków, nie omieszkała – co brzmi dość diabolicznie – o zaplanowaniu swojego pogrzebu (szczegóły). Nie zapomniała również o przygotowaniu testamentu i wyrażeniu swojej ostatniej woli.

królowa elżbieta książę harry

zrzut ekranu, Youtube/ BBC News

królowa elżbieta książę harry

zrzut ekranu, Youtube/ BBC News

Pomimo tego, że książę Sussex i jego amerykańska żona przez swoją rezygnację z części królewskich przywilej i bezceremonialnemu opowiadaniu w mediach o wewnętrznych problemach wśród „Royalsów” przysporzyli tej dynastii sporo nerwów i zgryzoty, królowa cały czas darzyła wnuka miłością i wielką sympatią.

Ostatnia wola Elżbiety II dotyczy Harry’ego

Syn księżnej Diany i króla Karola III w dalszym ciągu cieszył się zainteresowaniem władczyni, a jego konflikt z ojcem stanowił dla Elżbiety II źródło sporego frasunku. Aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się relacji Harry’ego z dynastią, jeszcze przed śmiercią postanowiła wystosować specjalne życzenie, które zostanie im przekazane w odpowiednim czasie. Właśnie nadszedł.

Portal Page Six opublikował wypowiedź Roberta Hardmana, który jest przekonany, że ostatnią wolą panującej przez 70 lat przedstawicielki epoki elżbietańskiej było, by książę Harry pogodził się z innymi członkami ich familii.

- Królowa uwielbiała Harry’ego do samego końca, a Harry uwielbiał ją. Myślę, że była jednym z kanałów komunikacyjnych między Windsorem a Kalifornią, a jednym z jej najdroższych życzeń było, żeby Harry pogodził się z resztą rodziny – wyznał wspomniany ekspert, będący biografem rodziny królewskiej.

Brat następcy tronu niezwłocznie po zakończeniu uroczystości pogrzebowych udał się w powrotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Towarzyszyła mu Meghan Markle, która również stała się bohaterką wyspiarskich tabloidów. Część z nich twierdzi, że Amerykanka wystosowała specjalną prośbę o rychłe spotkanie z królem (szczegóły). Może to oznaka, że konflikt wkrótce dobiegnie końca? Wówczas ostatnia wola uwielbianej przez Brytyjczyków arystokratki zostałaby spełniona. Tego życzymy!

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Małgorzata Rozenek pokazała nagranie zza kulis "Dzień dobry TVN". Fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Małgorzata Rozenek ujawniła, co dzieje się w przerwach programu

Czytaj więcej >
Gala z okazji 30-lecia Polsatu. Fot: materiały prasowe

Gwiazdy

Polsat szykuje wielką galę z okazji 30-lecia. Jeden występ zwróci szczególną uwagę

Czytaj więcej >
Ślub od pierwszego wejrzenia Maciej uderza w Martę. Foto: Kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, VN

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Maciek jest zakochany i porównuje nową partnerkę z Martą. "To są dwa inne światy"

Czytaj więcej >
Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Gwiazdy

Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Czytaj więcej >
Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Sławny reżyser znowu ma kłopoty

Gwiazdy

Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Kolejna aktorka oskarża słynnego reżysera

Czytaj więcej >
Martyna z "Rolnik szuka żony" znalazła miłość po programie. Kandydatka Mateusza zdobyła się na szczery wpis.
(fot. instagram.com/wedrujacy_ziemniak)

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Kolejna kandydatka Mateusza znalazła miłość. Kto pojawił się w życiu Martyny?

Czytaj więcej >