Goniec.pl
fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

Niespodziewana decyzja Meghan Markle, poprosiła o spotkanie z Karolem III. Ma ważny powód

20 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Meghan Markle zdecydowała się na bardzo odważny krok. W obliczu śmierci królowej Elżbiety II i kilkudniowego przebywania w towarzystwie członków rodziny królewskiej postanowiła puścić w niepamięć pretensje, jakimi do nich pałała i o których opowiadała w amerykańskich mediach. Jeszcze przed powrotem do Kalifornii chciałaby poprawić łączące ją z „Royalsami” oziębłe relacje. W tym celu poprosiła o spotkanie z Karolem II. Jak arystokrata odpowie na ten brawurowy i wywodzący się z poczucia beznadziei gest?

Meghan Markle nie czuła się dobrze wśród królewskiej elity

Historia zatoczyła koło. Mowa nie końcu epoki elżbietańskiej, a o niecnych planach żony księcia Harry'ego. Nie chce już czuć się jak „wyrzutek” pośród rodu Windsorów i pragnie ocieplić relacje, jakie łączą ją (i rudowłosego syna księżnej Diany) z tym znamienitym dworem.

Księżna Kate musiała zejść z drogi Meghan Markle. Niezręczna sytuacja zarejestrowały kamery

Pogrzeb Elżbiety II. Księżna Kate musiała ustąpić pierwszeństwa Meghan Markle. Niezręczną sytuację zarejestrowały kamery

CZYTAJ DALEJ

Miałoby dojść do tego jeszcze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Te plany potwierdził korespondent amerykańskiego kanału NBC News. Neil Sean powołuje się na „bardzo rzetelne źródła” i przekonuje, że priorytetowym celem Meghan Markle jest „oczyszczenie atmosfery”.

Chciałaby przed powrotem do Kalifornii spotkać się z królem Karolem III i odbyć z nim osobistą rozmowę. To bardzo odważne posunięcie z jej strony – mówi dziennikarz.

Tematem spotkania z zasiadającym na brytyjskim tronie monarchą miałyby być wzajemne niesnaski i sytuacje, jakie miały miejsce po głośnej rezygnacji pary z części królewskim przywilejów. Wówczas książęca para udała się do USA. Tam Meghan Markle udzieliła kontrowersyjnego wywiadu. „Książę Harry praktycznie stracił ojca” – ta wypowiedź podobno niezwykle uraziła Jego Królewską Mość.

Spotkanie z królem byłoby okazją do przedstawienia królowi powodów, dla których postępowali w ciągu ostatnich dwóch lat tak, a nie inaczej. Wiara Meghan w siebie jest godna podziwu – zauważa Sean.

Szkoda, ze ewentualna konfrontacja „na szczycie” nie będzie transmitowana w telewizji. W ostatnich dniach przyzwyczailiśmy się, że każdy krok i gest „Royalsów” jest szeroko komentowany w mediach. Było to np. oziębłe spojrzenie, jakim „uraczyła” Meghan księżna Kate (szczegóły) lub plotki o niewystosowaniu (na prośbę króla) zaproszenia do Balmoral dla małżonki rudowłosego księcia (szczegóły).

Księżna chce wrócić do łask

Księżna Sussex chce udobruchać swego teścia, chociaż na razie nie wiadomo, czy do ich spotkania w ogóle dojdzie. – Nie wiemy, jak to się rozwinie – studzi emocje pracownik NBC News.

Brytyjskie brukowce rozpisują się na temat kolejnych powodów, dla których Amerykance i dynastii Windsorów ma być nie po drodze. Są tą różne, sprzeczne ze sobą teorie, które dowodzą jedynie temu, że do końca nie wiadomo, co stało się „kością niezgody” pomiędzy nimi. Z intencji Meghan Markle można wysnuć wniosek, że na drodze do zgody stała Elżbieta II, bowiem kobieta dopiero po jej śmierci wystąpiła z propozycją pojednania. Czy rzeczywiście tak było?

Gazety na Wyspach cały czas błądzą. Minie kilka kolejnych dni i sprawa na pewno przycichnie. Medialna cisza z pewnością pomoże zwaśnionym stronom w dojściu do porozumienia. Jak sądzicie, Karol III po wyskokach Meghan Markle będzie chciał z nią jeszcze rozmawiać? A może sam ma powody, by przeprosić kobietę za to, że tak chłodno powitał ją jako synową?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik, Goniec

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Uczestnicy "Love Island" nagrali specjalną wiadomość dla Natalii okazując jej wsparcie.
(fot. screen z instagram.com/loveislandwyspamilosci/Polsat)

Gwiazdy

"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomość

Czytaj więcej >
fot. Instagram @agnieszka.chylinska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska odniosła się do plotek o wyjeździe z mężem do USA. „Nawet we Fromborku nie byliśmy”

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >