Goniec.pl
szpital nowe ognisko

Fot. East News Piotr Molecki (zdjęcie ilustracyjne)

Ognisko koronawirusa. Zakażonych 33 pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kaliszu

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W szpitalu psychiatrycznym pod Kaliszem wykryto nowe ognisko koronawirusa. Niepokojąca sytuacja pojawiła się w w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce, gdzie u 33 pacjentów potwierdzono już pozytywne wyniki test&oac

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Agencję Prasową, szpital psychiatryczny pod Kaliszem do piątku 2 kwietnia opuściło już 27 pacjentów. Prezes zarządu Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej w Sokółce potwierdziła, że część osób zarażonych nadal czeka na transport w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

Jak tylko okazało się, że w szpitalu psychiatrycznym pojawiło się ognisko koronawirusa, podjęto decyzję o ewakuacji zarażonych pacjentów. 27 chorych zostało już przetransportowanych do izolatoriów. Pozostali czekają na wolne miejsca.

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym – chorzy nadal czekają na transport

Prezes znajdującego się pod Kaliszem szpitala psychiatrycznego wyjaśniła, że nie wszyscy chorzy mogli zostać od razu przetransportowani do izolatoriów, ponieważ brakuje wolnych miejsc. Podobna sytuacja panuje także w oddziale psychiatrycznym dla zarażonych w Poznaniu.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Janina Kubiak potwierdziła, że kolejni chorzy na COVID-19 będą opuszczali placówkę, jak tylko zaczną zwalniać się miejsca. Prezes nie podała jednak przewidywanego terminu.

Pozostałych chorych przewieziemy, jak tylko zwolnią się miejsca – oświadczyła Janina Kubiak z Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej w Sokółce na łamach Polskiej Agencji Prasowej.

Kadra nie wie, jak doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa w szpitalu

Jak dotąd kadra pracująca w szpitalu psychiatrycznym pod Kaliszem nie ustaliła, w jaki sposób koronawirus pojawił się na terenie placówki i rozprzestrzenił się na oddziałach. Przed ogniskiem zrażeń nie uchroniły procedury bezpieczeństwa.

Według wiadomości przekazanych przez Janinę Kubiak osoby, które zaraziły się koronawirusem, zostały już odizolowane. Z relacji prezes wynika, że chorzy na COVID-19 nie wymagają tlenoterapii. Na łamach Polskiej Agencji Prasowej zaznaczyła, że pracownicy szpitala uważnie badają przyjmowanych pacjentów.

Nie wiemy, skąd się dostał do nas wirus, badamy wszystkich przyjmowanych pacjentów. Być może u któregoś z nich choroba rozwinęła się później – dodała.

Warto przypomnieć, że łącznie na oddziałach uzależnień, detoksykacji oraz psychiatrycznym znajduje się 100 pacjentów. Na łamach portalu Super Express pojawiła się informacja o śmierci jednego z chorych. Zmarł mężczyzna w wieku 75 lat.

[EMBED-242]

Choć w wielu jednostkach zwiększa się procedury bezpieczeństwa w związku z trzecią falą zarażeń i wysokiej dobowej liczbie nowych przypadków SARS-CoV-2, to nie wszędzie można uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niedawno informowaliśmy o nowym ognisku w kaliskim oddziale firmy Nestlé. Na kwarantannę skierowało 80 osób.

Dzisiaj tj. 2 kwietnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 30.546 przypadkach SARS-CoV-2. Szef resortu Adam Niedzielski wskazuje jednak, że tendencja trzeciej fali zaczyna się odwracać, dlatego Polacy powinni tym bardziej pamiętać o odpowiedzialnym zachowaniu w okresie Wielkanocy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >