Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje znany społecznik, Piotr "Spiderman" Zalewski. Przed śmiercią został dotkliwie pobity
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 02.09.2023 15:19

Nie żyje znany społecznik, Piotr "Spiderman" Zalewski. Przed śmiercią został dotkliwie pobity

świeczka
Pixabay.com / 7277685

Koszalin (woj. zachodniopomorskie) w żałobie. Po dwóch tygodniach spędzonych w szpitalu zmarł Piotr "Spiderman" Zalewski. Znany i powszechnie lubiany koszaliński społecznik zasłynął między innymi, że w stroju komiksowego superbohatera dodawał otuchy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach. 19 sierpnia mężczyzna został ciężko pobity, niestety zdrowia nie odzyskał.

Pobicie w Koszalinie

Dramatyczne wydarzenia, które przerodziły się w prawdziwą tragedię, miały miejsce 19 sierpnia na ulicy Harcerskiej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Feralnego dnia przebrany za "Spidermana" Piotr Zalewski uczestniczył w Pałacowych Spotkaniach z Historią w Nacławiu. Tuż po zakończonym pikniku społecznik został odwieziony na ulicę Harcerską w Koszalinie, to tam miał wdać się w sprzeczkę z 41-letnim mężczyzną, to tam rozegrał się koszmar. 

- Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Z ustaleń policjantów wynika, że między pokrzywdzonym, a 41-latkiem doszło do sprzeczki, w wyniku której poprzez uderzenie doprowadził on do uszczerbku na zdrowiu 47-letniego mieszkańca Koszalina. Po chwilowej szarpaninie sprawca odszedł z miejsca, a pokrzywdzony został przewieziony do koszalińskiego szpitala - przekazała wówczas koszalińska policja cytowana przez lokalne media. 

Piotr “Spiderman” Zalewski zasłynął jako społecznik. W stroju superbohatera udawał się on często do lokalnych szpitali, gdzie dodawał otuchy i poprawiał humor ciężko chorym dzieciom.

Wojciech Glanc miał niepokojącą dla Polaków wizję. "Boję się tej zimy"

"Spiderman" zmarł w szpitalu

Tym razem Piotr Zalewski sam trafił do szpitala. Rozpoczęła się walka o jego życie i zdrowie. W międzyczasie wstrząśnięci mieszkańcy Koszalina zorganizowali marsz przeciwko przemocy. - 19 sierpnia został ciężko pobity koszaliński Superbohater "Spiderman" Piotrek Paweł Zalewski. Walczy o życie w szpitalu. Mówimy NIE przemocy i agresji, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców, znajomych, przyjaciół Piotrka na MARSZ PRZECIWKO PRZEMOCY - DLA KOSZALIŃSKIEGO "SPIDERMANA". Pochód w ciszy odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia w godzinach 16.30 - 18.30. Start przy Rynku Staromiejskim, następnie planowane jest przejście pod szpital, gdzie zakończymy marsz - informowali organizatorzy na Facebooku. 

Niestety, pomimo starań medyków Piotr “Spiderman” Zalewski zmarł 2 września w koszalińskim szpitalu. Internet zalała fala wspomnień i komentarzy po śmierci społecznika. 

Prezydent złożył kondolencje rodzinie

Głos zabrał sam prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. - Agresja, przemoc, nienawiść prowadzą zawsze do zła. Śmierć Piotra "Spidermana" Zalewskiego to tragedia i ogromna strata dla całej społeczności Koszalina - napisał włodarz. 

- Rodzinie i przyjaciołom tego niezwykłego człowieka składam wyrazy najszczerszego współczucia. Czy ta bolesna lekcja czegoś nas nauczy? Czy pozwoli wyprowadzić z błędu tych, którzy myślą, że można kogoś pobić z jakiegokolwiek powodu? Chciałbym wierzyć, że TAK i nie chodzi tu o karę (która powinna być surowa), ale o wartość ludzkiego zdrowia i życia - czytamy na FB prezydenta.

Źródło: koszalin.info/ FB