Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Krystyna Gozdawa-Nocoń. Była wicewojewoda pomorski. Przegrała walkę z nowotworem
Monika Majko
Monika Majko 20.12.2021 18:12

Nie żyje Krystyna Gozdawa-Nocoń. Była wicewojewoda pomorski. Przegrała walkę z nowotworem

nie żyje świeczka Iberion 1
Iberion materiały własne

Krajowe media obiegły informacje o śmierci Krystyny Gozdawy-Nocoń, byłej wicewojewody pomorskiej, a także urzędniczki państwowej, polityk i inżynier. O odejściu 72-latki poinformowała za pomocą mediów społecznościowych córka, Monika Gozdawa-Nocoń.

Krystyna Gozdawa-Nocoń zmarła w sobotę, 18 grudnia 2021 roku, po chorobie nowotworowej. Ostatnie chwile swojego życia spędziła w gdańskim hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza i zachęcała do wspierania Fundacji Hospicyjnej.

- Kochani, trafiłam na ostatnią drogę życia do hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza. Mam rozsianie nowotworowe na narządach rodnych i płucach. W ubiegłym roku miałam operację z powodu raka i 28 naświetlań - informowała za pomocą swojego profilu facebookowego.

Nie żyje Krystyna Gozdawa-Nocoń

Krystyna Gozdawa-Nocoń przyszła na świat 6 marca 1949 w Gdańsku. Ukończyła studia z inżynierii i organizacji przemysłu na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Gdańskiej, a następnie została pracownikiem tej uczelni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od 1974 roku Gozdawa-Nocoń pełniła funkcję asystenta naukowo-badawczego w Zakładzie Organizacji Produkcji, a dwa lata później została wicedyrektorem do spraw administracyjnych w Instytucie Technologii Budowy Maszyn.

W latach 1979–1992 była pełnomocnikiem ministra pracy, płacy i polityki socjalnej ds. zatrudniania absolwentów szkół wyższych. W latach 1993-2002 pełniła dodatkowo funkcję dyrektora administracyjnego Wydziału Architektury, a w 2009 roku przeszła na emeryturę.

Krystyna Gozdawa-Nocoń odeszła w wieku 72 lat

Krystyna Gozdawa-Nocoń angażowała się także w działalność polityczną. Była przewodniczącą rady powiatowej Unii Pracy w Gdańsku. W 2003 roku objęła stanowisko wicewojewody pomorskiego i choć w październiku 2004 roku została usunięta ze swojej partii, funkcję tę zajmowała aż do początku 2006 roku.

Kandydowała do Senatu oraz sejmiku pomorskiego z listy SLD, a także do Sejmu i Radu Miasta Gdańska. W 1996 roku przyznano jej Srebrny Krzyż Zasługi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: gdansk.pl

Tagi: Nie żyje