Goniec.pl
Nie żyje Jerzy Kosowski

Pixabay.com Henryk Niestrój

Nie żyje Jerzy Kosowski

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Tragiczne informacje obiegły Polskę. W czwartek 27 maja po długiej chorobie zmarł Jerzy Kosowski. Przez lata był dyrektorem Centrum Kultury w Knurowie. Miał 56 lat.

Jerzy Kosowski od ponad 20 lat pełnił funkcję dyrektora Centrum Kultury w Knurowie. Do jego zadań należała opieka nad Kinem Scena Kultura, Domem Kultury w Szczygłowicach, Miejską Biblioteką oraz Klubem Kultury Lokalnej „Sztukateria”. Ponadto to on trzymał pieczę nad tygodnikiem „Przegląd Lokalny”.

Kosowski zmarł w czwartek 27 maja i chociaż nie podano dokładnej przyczyny śmierci, to wiadomo, że od dłuższego czasu walczył z ciężką chorobą. Jego śmierć to wielka strata dla lokalnej społeczności, w której działania był bardzo zaangażowany.

- Człowiek dzięki, któremu w Knurowie odbywały się koncerty, festiwale, plenerowe festyny rodzinne, jarmarki świąteczne, wernisaże, spotkania autorskie i wiele innych wydarzeń kulturalnych, dostarczających mieszkańcom Knurowa i okolic dużą porcję pozytywnej energii - w ten sposób podsumowali działalność Kosowskiego urzędnicy z Knurowa.

W 2015 roku na łamach „Nowin” pojawił się portret Jerzego Kosowskiego, który jeszcze bardziej pokazuje jak wspaniałym i zasłużonym dla lokalnej społeczności był człowiekiem. Jak sam twierdził, największym sukcesem dla niego było to, że ludzie, z którymi pracuje, obdarzali go szacunkiem.

Dla wielu był szefem, ale bez dyktatorskich skłonności. Był wyrozumiały, ale nie naiwny. Zajmował się wieloma placówkami, więc miał pod sobą duża liczbę osób. Dla wszystkich był sprawiedliwy, a to, co najbardziej cenił w innych, to odpowiedzialność, czyli cecha, której sam miał nieograniczone pokłady.

- Wydawać by się mogło, że dyrektor centrum kultury to ma miłą pracę: imprezki, koncerciki. Niestety, nie. To jest normalny zakład pracy - wyjaśniał przed laty Kosowski.

Co ciekawe, z zawodu Jerzy Kosowski był muzykiem. Zanim objął stanowisko kierownicze, był instruktorem nauki gry na instrumentach w domu kultury. Po godzinach dorabiał jako muzyk, a muzycznej pasji chętnie oddawał się również w domu, z synem Mateuszem.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >