Goniec.pl
nie żyje

Pixabay/_Alicja_

Nie żyje Hanna Terlecka. "Odeszła do ponoć tego lepszego świata"

20 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Smutną wiadomość przekazali rodzice Hani Terleckiej, o której zdrowie walczyła cała Polska. 3-latka zmarła w niedzielę 19 września o godzinie 9:30. Dziewczynka przegrała długą i heroiczną walkę z rakiem.

Tragiczna wiadomość została przekazana za pośrednictwem Facebooka. Jeszcze niedawno Hania obchodziła swoje trzecie urodziny, a jej rodzice informowali o poprawie zdrowia dziewczynki. Niestety, ostatnie badania przyniosły złe wieści i jasne stało się, że kielczanki nie uda się uratować.

Z ostatniej chwili

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Hania Terlecka

- Tę niedzielę zapamiętamy do końca życia. To dzień, w którym łzy płyną nam strumieniami, a nasze serca rozpadły się na kawałki. Dzisiaj Hania odeszła do ponoć tego lepszego świata - napisali rodzice Hani w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Od wielu miesięcy za pośrednictwem Facebooka informowali oni o stanie zdrowia córki i postępach w leczeniu. Tym razem przyszło im jednak przekazać najgorszą z możliwych wiadomości, tę o śmierci Hani.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tekst, który opublikowano na profilu 3-latki został przygotowany przez jej rodziców już dwa tygodnie temu, kiedy było wiadomo, że dziewczynce pozostało niewiele czasu, gdyż badania wykazały przerzuty na wątrobie. Ostatnie dni Hania spędziła więc w domu z rodziną.

We wpisie znalazły się także podziękowania dla wszystkich, którzy towarzyszyli Hani w jej drodze i podnosili na duchu jej bliskich. Wiele osób kibicowało 3-latce i na bieżąco śledziło jej losy, okazując wsparcie materialne i duchowe.

Zbiórka zakończona sukcesem

W listopadzie 2019 roku u Hani zdiagnozowano raka splotu naczyniowego. Na początku leczenia Hania wraz z rodzicami przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Choroba postępowała jednak bardzo szybko i konieczne było drogie leczenie w Stanach Zjednoczonych. Rodzice dziewczynki założyli zbiórkę i przy pomocy tysięcy ludzi udało się uzbierać 6 mln złotych.

Pomimo powodzenia zrzutki, kosztowna terapia jedynie wydłużyła czas życia 3-latki o kilka miesięcy, nie zatrzymała jednak atakującej choroby. Pod koniec ubiegłego roku Hania wróciła z USA i miała być leczona chemią molekularną. Niestety, nie dokończyła procesu leczenia. Dziewczynka zmarła w niedzielę 19 września nad ranem.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet, Facebook

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >