Goniec.pl

Arcaion / Pixabay

Nie żyje ceniona polska dziennikarka. Przyjaciółka pożegnała ją w wyjątkowy sposób

29 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Nie żyje Anna Kozak, wieloletnia dziennikarka i redaktorka prasowa, znana m.in. z pracy dla Super Expressu. Tragiczne wieści o jej śmierci przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jej dobra przyjaciółka.

Nie żyje Anna Kozak. "Była redaktorką profesjonalną, rzetelną, obiektywną i sprawiedliwą"

Zofia Kraszewska wspomina Annę Kozak w wyjątkowo ciepłych słowach. - Była redaktorką w Weekendzie SE, profesjonalną, rzetelną, obiektywną i sprawiedliwą — czytamy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Relacja kobiet z biegiem lat się zacieśniała. Anna Kozak, będąc początkowo po prostu koleżanką z pracy, z upływem czasu stała się dla Zofii Kraszewskiej niezwykle bliską osobą. - Z czasem stała się moją przyjaciółką, odwiedzaną przy okazji moich pobytów na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym — opisuje autorka wirtualnego pożegnania.

- Ania, po pracy w różnych warszawskich redakcjach, wróciła wreszcie do Puław, skąd pochodziła. Tam też została pochowana [...] Aniu kochana, śnij w spokoju swój wieczny sen i niech ci ziemia puchem będzie — dodaje.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: facebook.com/zofia.kraszewska Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Będzie podwyżka 500+? Szef klubu PiS rozbudza nadzieje, padł nawet termin
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pogoda nie będzie łaskawa. Nad Polskę nadciągają burze i silny wiatr, trzeba uważać
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poręba. Obaj kierowcy zginęli, a pasażerka walczy o życie. Poranny dramat na Śląsku
Czytaj więcej >

Wiadomości

Auto zostało doszczętnie zmiażdżone. 21-latek nie miał szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mama pięcioraczków wylądowała na wózku inwalidzkim. Opublikowała przykre nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 72-latek. Zatankował, chwilę potem zmarł w samochodzie na stacji benzynowej
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]