Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nawet do 15 stopni na termometrze. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 05.12.2023 13:43

Nawet do 15 stopni na termometrze. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody

mapa pogodowa
CARLOS MUNOZ-YAGUE / East news

Nadchodzi diametralna zmiana pogody. Prognostycy przewidują iż na termometrach zobaczymy 10 stopni Celsjusza, a nawet 15! Mrozy ustąpią, ale pojawią się deszcze. Oto prognozy na najbliższe dni. 

Prognoza na najbliższe dni – wciąż mrozy, ale będzie widać poprawę

Wtorek, środa i czwartek w tym tygodniu wciąż upłyną pod znakiem niskich temperatur z dodatkiem w postaci śniegu. Jak informuje WP, nadejdzie jednak zmiana. Mroźne temperatury będą w odwecie, dając zaskakująco wysokie temperatury.

Najnowsza prognoza pogody na Boże Narodzenie 2023. Czy czekają nas białe święta?

Pogodowy zwrot akcji. Na termometrach nawet 15 stopni

Sytuacja zacznie się zmieniać wraz z piątkiem, kiedy to pojawią się większe przejaśnienia. Mróz pozostanie jedynie na wschodzie. Na sobotę z kolei prognozowane jest nadejście frontu atmosferycznego, który przyniesie opadu deszczu ze śniegiem. Istnieje wobec tego ryzyko oblodzenia.

Dodatnie temperatury nadejdą jednak dopiero w niedzielę. Wystąpią one na obszarze całego kraju, przez co należy spodziewać się masowych roztopów dotychczasowego śniegu.

Zaskakująco wysokie wskazania na termometrze - nawet 15 stopni

Następne dni przyniosą kolejne wzrosty temperatur. Miejscami mogę one osiągnąć nawet 15 stopni, przede wszystkim na zachodzie.

Mimo, iż wyższe temperatury z pewnością ucieszą wielu, niedogodnością w tych dniach może być z kolei deszcz. Obfite i częste opady będą występować wraz z porywistym wiatrem.

Jak zauważa WP, może to spowodować także niebezpieczeństwo podtopienia, ponieważ poziom wód w rzekach będzie szybko rosnąć.

Z cieplejszej pogody mamy cieszyć się przynajmniej do 20 grudnia.

Źródło: wp.pl

Tagi: Polska Pogoda