Goniec.pl
nastolatek zabił psa

Facebook EKOSTRAŻ

Nastolatek pobił psa, zwierzę nie żyje

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nastolatek zgotował psu piekło. Bezgranicznie wierny Ares trafił do domu, w którym bestialsko się nad nim znęcano. Opiekunowie nic nie zrobili w tej sprawie. Wreszcie do ich drzwi zapukała wrocławska policja. Czworonogiem zajęli się obrońcy zwierzą

Kopanie, szarpanie, zrzucanie ze schodów – taki los zgotował psu nastolatek. Ares trafił do rodziny, która nie przejmowała się jego losem i nie udzieliła niezbędnej pomocy. Sprawa wywołała oburzenie w mediach po tym, jak okazało się, że czworonóg został uśpiony.

Wrocławska policja zainterweniował w sprawie Aresa po obejrzeniu nagrań z kamer, na których widać, jak nastolatek znęca się nad bezbronnym psem. 16-latek stosował wobec zwierzęcia przemoc fizyczną. Czworonóg wówczas miał już problemy z poruszaniem się, co także widać w materiale wideo.

Nastolatek katował psa

W sprawie zachowania zainterweniowali wrocławscy policjanci, którzy otrzymali bulwersujące nagrania. Opiekunowie 16-letniego chłopca byli wyraźnie zdziwieni postępowaniem służb mundurowych. Wiele wskazywało na to, że w tym domu nikt nie przejmował się stanem zdrowia czworonoga.

W rozmowie z funkcjonariuszami 16-latek oświadczył, że Ares nie wykonywał jego poleceń. To natomiast sprawiało, że chłopak wpadał w złość, tracił nad sobą panowanie i wymierzał psu fizyczne kary.

[EMBED-243]

Na niepokojące doniesienia zareagowali obrońcy zwierząt z Ekostraży. Wolontariuszka potwierdziła, że o Aresa nikt nie dbał. Z jej relacji wynika, że pies miał problemy z chodzeniem już od sierpnia, natomiast artykuł Gazety Wyborczej pojawił się w marcu br.

Jak przekazała wolontariuszka, o złym stanie zdrowia psa wiedziała matka 16-latka, jednak nie zareagowała. Opiekunowie nie zabrali Aresa do weterynarza, zostawiając go samemu sobie. Ze śledztwa wynika, że w przeszłości czworonóg występował na zawodach, co czyni jego historię jeszcze smutniejszą.

Nastolatek znęcał się nad psem – Aresa nie udało się uratować

Do domu nastolatka trafił po tym, jak został gwiazdą psich zawodów. Z informacji znalezionych w mediach społecznościowych wynika, że Ares był „szalenie wesołym i zdolnym psem, bezgranicznie ufającym człowiekowi”.

Niestety w domu, w którym się znalazł, nie otrzymał miłości. Gdy skandaliczne zachowania 16-latka i nieodpowiednia opieka wyszły na jaw, obrońcy zwierząt z Ekostraży postanowili ratować Aresa. Wolontariusze stoczyli długą walkę o jego życie.

Członkowie Ekostraży zadbali, by pies przeszedł liczne badania. Po długim czasie wreszcie trafił pod opiekę weterynarza oraz specjalistów. Zadbano też o pełną diagnostykę zwierzęcia. Aresa przekazano do domu tymczasowego. Tam pomagano mu poradzić sobie z traumą.

Niestety ta historia nie doczekała się szczęśliwego finału. Opiekunowie zrobili wszystko, by uratować psa. Obrażenia fizyczne, jakie odniósł, okazały się jednak zbyt rozległe. Z bólem serca wolontariusze potwierdzenie, że w cierpieniu ulży mu już tylko uśpienie.

Działacze Ekostraży zaznaczyli, że czworonóg nie zostanie zutylizowany. Obrońcy zwierząt mają zamiar postawić mu nagrobek na psim cmentarzu. Będzie to hołd dla stworzeń, które zostały skrzywdzone przez ludzi.

Członkowie Ekostraży postanowili, że nie zostawią tak tej sprawy. Do policji wpłynęło już zawiadomienie dotyczące rodzica. Służby mundurowe potwierdziły, że o losie opiekunów zadecyduje sąd rodzinny.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sierżant sztabowy Marcjan oświadczył, że sąd postanowi o tym, jakie środki wychowawcze zastosować w sprawie 16-latka. Brany pod uwagę jest między innymi nadzór kuratorski, a nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

[EMBED-578]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda zainicjował zmiany w prawie. Będą odszkodowania za naruszenie więzi rodzinnej

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Wypadek pod Białymstokiem. Nie żyją cztery osoby, w tym troje dzieci

Czytaj więcej >
nowa metoda oszustów

Wiadomości

Złodzieje opracowali nową metodę okradania mieszkań. Chcą mierzyć poziom hałasu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pod Pałacem Prezydenckim odbywają się Dożynki Prezydenckie

Czytaj więcej >

Wiadomości

74-latek został okradziony po wyjściu z banku. Rzucił się złodziejom na samochód

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Morderstwo w Suszu. Policjanci zarządzili obławę

Czytaj więcej >