Na wiosnę trzeba jeszcze poczekać. To czeka Polaków w marcu
Wszyscy, którzy cieszą się już z nadejścia wiosny i powoli świętują cieplejszą i słoneczną aurę, nie powinni jeszcze chwalić dnia przed zachodem słońca. Najnowsze prognozy synoptyków jasno wskazują, że w połowie miesiąca możemy spodziewać się gwałtownego zwrotu w pogodzie i spadku temperatur. Zima jeszcze wróci.
Nowa prognoza pogody. W połowie marca ochłodzenie
Luty 2024 był najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce. Wraz z początkiem marca temperatury wciąż utrzymują się w iście wiosennym klimacie, powyżej normy klimatycznej. Wszyscy, którzy z wypiekami na twarzy oczekują nadejścia wiosny , nie powinni jednak jeszcze świętować i chować zimowych kurtek do szaf.
W połowie miesiąca w Polsce spodziewać powinniśmy się znacznego ochłodzenia i powrotu zimowych akcentów. Synoptycy nie mają wątpliwości, nocami możemy spodziewać się jeszcze przymrozków.
Pogoda w Polsce dopisze w najbliższych dniach
W niedzielę bardzo ciepło niemal w całej Polsce najbardziej na południu i zachodzie kraju. Tam termometry wskażą nawet do 16 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy narzekać także na brak słońca, zwłaszcza w centrum.
Chłodniej będzie na północy i na północnym wschodzie. Tam, jak informują synoptycy z IMGW, słupki rtęci wskazać mogą zaledwie 6-7 stopni Celsjusza, co patrząc na ostatnie dni, jest wyjątkowo niską temperaturą. Na wschodzie pochmurno z przejaśnieniami, możliwe także słabe opady deszczu.
ZOBACZ: 5000 zł kary, a nawet więzienie. Tego nigdy nie rób na cmentarzu
W poniedziałek miejscami prognozowane są przelotne opady deszczu , a temperatura maksymalna od 8 st. C do 11 st. C. Znacznie cieplej na południu, bo nawet do 15 st. C. Na północnym wschodzie i na Wybrzeżu od 4 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.
Nowa prognoza pogody. Do Polski wróci jeszcze mróz
Mimo iż wiosna za naszymi oknami powoli budzi się do życia, to synoptycy przestrzegają. W połowie marca do Polski wróci jeszcze zimowa aura, a temperatury spadną nawet do -11 stopni Celsjusza. W związku z silnym wyżem do Europy Wschodniej spływać zaczną masy chłodnego powietrza.
ZOBACZ: To urządzenie pożera najwięcej prądu. Mało kto o tym wie
Spadki temperatury zwłaszcza w nocy eksperci prognozują w okresie 7-9 marca. Później niewykluczone są kolejne pogodowe anomalia, jednak nie powinny one utrzymywać się długotrwale.