Goniec.pl
Pożar w Mysłowicach

Jakub Kaminski/East News [zdjęcie poglądowe]

Mysłowice: pożar mieszkania. Nie żyje jedna osoba, kobieta walczy o życie

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W środę 21 kwietnia około godziny 12:00 staż pożarna z Mysłowic otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bytomskiej. Służby ratunkowe natychmiast ruszyły na miejsce zdarzenia. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze budynku.

Po przybyciu na miejsce mysłowickie  służby rozpoczęły gaszenie pożaru oraz ewakuację mieszkańców, w tym dzieci. Dwie osoby znajdujące się w płonącym mieszkaniu wymagały pomocy medycznej. Mężczyzny nie udało się uratować, a kobieta wciąż walczy o życie. 

Pożar w Mysłowicach - nie żyje jedna osoba

Tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Mysłowic w województwie śląskim. Około godziny 12:00 w jednym z mieszkań wielorodzinnego domu przy ulicy Bytomskiej pojawił się ogień. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej, a także ratowników medycznych.

Jak przekazał nam oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach mł. bryg. mgr Wojciech Chojnowski, służby ewakuowały z budynku 6 osób, w tym troje dzieci. W płonącym mieszkaniu strażacy odkryli kolejne 2 osoby.

Strażacy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego wciąż prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

[EMBED-243]

- Jednej osobie nie udało się przywrócić funkcji życiowych, natomiast druga osoba poszkodowana została zabrana helikopterem do szpitala - przekazał nam mł. bryg. Wojciech Chojnowski.

Według wstępnych ustaleń służb ofiarą śmiertelną jest 73-letni mężczyzna. Nieznany jest natomiast wiek poszkodowanej kobiety oraz jej obecny stan.

Jak dodał w rozmowie z nami kpt. Tomasz Chlebowski z biura prasowego Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach, z zeznań świadków wynika, że ogień miał pojawić się w jednym z pokojów w mieszkaniu.

Strażacy zakończyli już czynności związane z dogaszaniem ognia. Mł. bryg. Wojciech Chojnowski przekazał, że uszkodzenia budynku nie są duże, a pozostali lokatorzy będą mogli powrócić do swoich mieszkań.

Na razie nie przekazano jednak informacji o przyczynach pojawienia się ognia w budynku. Na miejscu działania prowadzą teraz policjanci pod nadzorem prokuratury, którzy będą ustalać przyczyny oraz okoliczności zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Salon fryzjerski miał przyciemnione szyby. Prowadzono nielegalną działalność

  • Nie żyje Aleksander Sopliński, były wiceminister zdrowia

  • Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >