Goniec.pl
GIS wycofuje produkt z obrotu

Gis.gov.pl

Lody firmy Mars wycofane ze sklepów. Jest zagrożenie negatywnymi skutkami zdrowotnymi

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

GIS poinformował o pilnym wycofaniu ze sprzedaży wskazanych partii popularnych lodów, z powodu braku odpowiednich oznaczeń alergenów na opakowaniu produktu. Ich spożycie może spowodować groźne skutki zdrowotne u osób uczulonych na wyb

Jak poinformował GIS, rozpoczęto już procedurę wycofywania ze sklepów orzechowych lodów z M&M'S, produkowanych przez firmę Mars. Z obrotu znikną trzy wskazane partie produktu, na których opakowaniach zabrakło odpowiednich oznaczeń dotyczących alergenów.

GIS wycofuje lody ze sklepów w całej polsce

Ze sklepów zniknęły trzy partie lodów na patyku M&M'S, produkowanych przez firmę Mars. Na opakowaniach produktu zabrakło polskich oznaczeń, dotyczących m.in. informacji o możliwych alergenach, które mogą znaleźć się w pożywieniu.

W przypadku spożycia nieoznakowanych lodów przez osoby uczulone na którykolwiek z użytych składników alergennych może dojść do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Dotyczy to osób uczulonych na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne.

Ze sklepów wycofano w trybie pilnym lody PEANUT M&M'S ICE CREAM 62g o numerach partii: 028D2DOE01, 028D3DOE01 i 028E1DOE01 oraz dacie minimalnej trwałości do 31 grudnia 2021 roku.

Produkty są oznaczone kodem kreskowym 5000159500340, a ich producentem jest firma Mars Wrigley Confectionery z siedzibą we Francji. Procedurę wycofania lodów z obrotu w krajowych sklepach prowadzi polski dystrybutor, czyli firma Mars Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczewie.

Spożycie alergenu przez osobę uczuloną może prowadzić do reakcji alergicznej i rozwinięcia się w organizmie takiej osoby stanu zapalnego. Objawami alergii pokarmowej mogą być m.in. nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, ale również poważniejsze dolegliwości, a nawet wstrząs anafilaktyczny, mogący doprowadzić do zgonu.

Niedawno informowaliśmy również o wycofaniu ze sklepów Selgros przyprawy sygnowanej przez markę Kamis. W kurkumie stwierdzono przekroczenie norm pozostałości tlenku etylenu, który nie jest dopuszczony w zawartości żywności, dystrybuowanej na terenie Unii Europejskiej.

[EMBED-243]

Producentem wycofanej kurkumy jest spółka McCormick Polska. Zaapelowano do wszystkich klientów sieci, w której dostępna była wycofana partia produktu, by nie spożywali kupionej przyprawy.

- Prosimy o niespożywanie produktu, wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki - przekazali w komunikacie przedstawiciele sieci sklepów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >