Goniec.pl
Ksiądz nie był zadowolony z ofiary, więc... pobił się z żałobnikami

YouTube.com/BlitzTv

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary po pogrzebie. To, co zrobił jest oburzające

30 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ksiądz przy użyciu pięści postanowił "wytłumaczyć" żałobnikom, że ofiara "co łaska" złożona podczas pogrzebu była zbyt niska. Włoski temperament dał o sobie znać, a starcie duchownego i rodziny zmarłego nagrane zostało przez kamery monitoringu pod sklepem. Kuria wydała oficjalny komunikat i deklaruje, że pomoże "przywrócić spokój w życiu".

Ksiądz z włoskiego Aversa miał świecić przykładem, ale na wzór jednego z apostołów omamiły go srebrniki. Duchowny posłuży jednak jako przykład uosobienia wszystkiego, czym ksiądz nie powinien być.

Potężne ulewy nadciągają nad Polskę, IMGW ostrzega, możliwe podtopienia

Zacznie się za chwilę, pogodowy Armageddon z ulewami. IMGW ostrzega, a RCB wysyłało alerty

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb to moment w życiu, który zapada w pamięci i naznaczony jest smutkiem. Włoska rodzina zmarłego zapamięta ostatnie pożegnanie również ubrudzone krwią oraz... bójką z księdzem.

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary

Kamery monitoringu ze sklepu na ulicy via Roma z włoskiej Aversa uchwyciły nagranie, które lotem błyskawicy zyskało popularność na całym świecie. Widać na nim grupkę ludzi i ich żywiołową dyskusję, gdzie argumentami były pięści.

Takich scen nie brakuje, ale zaskakuje tło stojące za spotkaniem. Człowiek w niebieskiej koszulce jest... księdzem. Okładany pięściami mężczyzna z łysiną jest rodziną mężczyzny, którego msza żałobna zakończyła się dosłownie przed chwilą.

Okazuje się, że po zajrzeniu na tacę po mszy pogrzebowej księdzem zaczęły targać wyjątkowo silne emocje. Nie były one pozytywne. Włoskie media podają, że w mieście Aversa miał miejsce ciąg dalszy kłótni spod kościoła parafii pod wezwaniem Matki Boskiej z Casaluce.

Po pogrzebie wierni złożyli ofiarę "co łaska". Żałobnicy, których kieszenie i portfele nadwyrężone zostały koniecznością wyprawienia ostatniego pożegnania, w ofierze przekazali księdzu 25 euro. To był dla duchownego prawdziwy policzek.

Ksiądz pobił żałobników, bo dali mu za małą ofiarę

Włoska historia to kolejny dowód, że pouczanie innych i studiowanie nauk Jezusa nie idzie w parze z faktycznym podążaniu śladami swojego Boga. Ksiądz, będący głównym antybohaterem tej brutalnej historii, postanowił wykłócić się o większe "co łaska".

W kościele doszło do kłótni. Później emocje już tylko rosły. Sklepowy monitoring uchwycił, jak ksiądz (mężczyzna w niebieskiej koszulce) rzuca się na krewnego zmarłego (mężczyzna z łysiną). Duchowny postanowił skorzystać z pięści.

Na nagraniu widać, jak zaatakowany wierny upada na ziemię. Ksiądz oburzony drobną ofiarą pieniężną siada na mężczyźnie i (po chrześcijańsku) okłada go pięściami. Parafianin nie dał jednak za wygraną.

W pewnym momencie to ksiądz został przeturlany na plecy. Duchowny może jednak mówić o opatrzności bożej, gdyż... zanim otrzymał pierwszy cios, zainterweniowali obserwatorzy.

Trzy osoby miały trafić do szpitala

Rozdzieleni mężczyźni próbowali jeszcze wymierzyć rywalowi cios, ale świadkowie zdarzenia stanęli na wysokości zadania i trzymali księdza oraz pobitego żałobnika na odległość.

Parafie będą łączone, mszy będzie mniej. Mała rewolucja w Kościele, brakuje księży

Brakuje księży, więc 6 parafii zostanie połączonych. "Przyniesie to zmniejszenie liczby mszy świętych"

CZYTAJ DALEJ

Świadkowie wskazują, że łącznie trzy osoby trafiły do szpitala. Nie był to jednak ksiądz, a zaatakowany przez niego mężczyzna, żona poszkodowanego oraz jeden z ich krewnych.

Kuria przeprasza za zachowanie księdza

Nie tylko we Włoszech zachowanie księdza niezadowolonego z ofiary pogrzebowej wzbudziło emocje. Popularność nagrania z monitoringu sklepowego sprawiła, że lokalna kuria nie mogła zagrać dobrze znaną kościelną kartą i milczeć.

Hierarchowie wydali pełne żalu oświadczenie. - W związku z szeroko rozpowszechnionymi przez media informacjami o bójce, jaka miała miejsce wczoraj rano pod kościołem w Aversie, między proboszczem a jednym z mieszkańców, diecezja Aversa wyraża ubolewanie z powodu tego, co się wydarzyło i powołuje ciało kanoniczne, które ma rzucić pełne światło na to, co się wydarzyło - podali przedstawiciele Kościoła.

- Wyrażamy także bliskość z każdą osobą, która może czuć się zraniona i deklarujemy gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich, którzy byli zaangażowani w ten incydent - dodał biskup, który osobiście pochylił się nad sprawą księdza, który minął się z zawodem boksera i wybrał ołtarz.

To był najdroższy ślub roku, wśród gości mnóstwo gwiazd. Same kwiaty kosztowały ponad 100 tys. zł

Wakacje to sezon nie tylko urlopowy, ale również weselny. Trzeba przyznać, że gwiazdy, które w tym roku decydują się na powiedzenie sakramentalnego "tak", nie oszczędzają. Wiadomo, że inflacja, że wszystko drożeje, ale niektórzy trzymają się zasady "albo grubo, albo wcale". I tym sposobem możemy podziwiać relacje z najdroższego ślubu w tym roku. Zakochani za same kwiaty zapłacili ponad 100 tysięcy złotych. Para znanych youtuberów przyznała, że za pieniądze, które przeznaczyła na organizację wesele mogłaby nawet kupić sobie mieszkanie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mateusz Morawiecki dostał niewygodne pytanie. Premier nie wytrzymał, doszło do sprzeczki

  • Dramat na Śląsku. 3-latek wypadł z okna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

  • Katastrofa śmigłowca z ratownikami, rozbił się w górach. Nie żyje 8 osób, zatrważające nagranie

Źródło: wprost.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion

Wiadomości

Przemyśl. Mężczyzna podpalił się w budynku sądu. Na miejscu wszystkie służby

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki podsumował pięć lat swoich rządów. Premier nie był specjalnie skromny

Wiadomości

Mateusz Morawiecki podsumował pięć lat swoich rządów. Premier nie był specjalnie skromny

Czytaj więcej >
Władimir Putin jasno określił cele wojny w Ukrainie. Kreml kończy z kłamstwem o "denazyfikacji"

Wiadomości

Władimir Putin jasno określił cele wojny w Ukrainie. Kreml kończy z kłamstwem o "denazyfikacji"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny pożar na przedmieściach Moskwy. Płonie centrum handlowe, Putin na poważny problem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe fakty ws. zabójstwa kobiety w Sochaczewie. Koniec obławy, policja znalazła ciało

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w oburzający sposób uderzył w Tuska. "Przedstawi się jako kobieta"

Czytaj więcej >