Goniec.pl
Kobieta miała urodziny

Unsplash.com Phil Hearing

Koronawirus na urodzinach. Nie żyją dwie osoby, kilka trafiło do szpitala

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

86-latka z Węgier świętowała swoje urodziny w 10-osobowym gronie najbliższych. Niestety, radosne wydarzenie zakończyło się ogromną tragedią, ponieważ wśród zgromadzonych była osoba zakażona COVID-19. Nie żyją dwie osoby, w tym jubilatka.

Do tragicznych wydarzeń doszło w węgierskim mieście Paks. Na rodzinnym spotkaniu z okazji urodzin babci doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Nie żyje starsza kobieta i mężczyzna. Córka zmarłego wyjawiła prawdę, by ostrzec innych.

Kobieta świętowała urodziny z najbliższymi

Węgry, tak samo jak Polska, zmagają się obecnie z tzw. trzecią falą pandemii koronawirusa. Minionej doby z powodu zakażenia COVID-19 zmarło tam 291 chorych i potwierdzono 5077 nowych zakażeń groźnym wirusem SARS-COV-2.

W czasie wzmożonego zagrożenia epidemicznego sanepid zaleca powstrzymanie się od tłumnych spotkań rodzinnych. Tę zasadę bezpieczeństwa zignorowała jednak pewna węgierska rodzina, która spotkała się w 10-osobowym gronie, by świętować 86. urodziny seniorki rodu.

Niestety, wśród bliskich 86-latki znajdowała się osoba zakażona COVID-19, która zainfekowała groźnym wirusem kolejnych krewnych. Córka zmarłego mężczyzny ujawniła prawdę o tragedii, jaka dotknęła jej rodzinę, by ostrzec innych przez lekkomyślnym zachowaniem i ignorowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Choć wszyscy goście na rodzinne spotkanie przyszli w maseczkach, ściągnęli je w czasie konsumowania tortu. Pierwszą ofiarą zakażenia COVID-19 była 86-latka, która zmarła wskutek infekcji. Wkrótce do szpitala trafili również rodzice młodszej kobiety.

Pilnej hospitalizacji wymagała również córka małżeństwa. Kobieta wyjawiła, że miała 40-stopniową gorączkę oraz poważne problemy z oddychaniem przez obustronne zapalenie płuc i musiała skorzystać z maseczki tlenowej. Lekarze podawali jej również sterydy.

Niedługo po przyjęciu do szpitala zmarł także ojciec kobiety. COVID-19 przeszedł również jej mąż, jednak w jego przypadku choroba miała łagodniejszy przebieg i nie wymagał on hospitalizacji. Kobieta ujawniła prawdę, by przestrzec wszystkich przed tragicznymi konsekwencjami, jakie może nieść ze sobą ignorowanie zagrożenia epidemicznego.

Krajowy resort zdrowia potwierdził dzisiaj 12 013 nowych przypadków zakażeń COVID-19 na terenie Polski. Najwięcej infekcji ponownie zanotowano na Mazowszu oraz Śląsku. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w naszym kraju 61 osób.

- Liczba zakażonych koronawirusem 2 586 647/ 58 481 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >