Goniec.pl

Unsplash.com Phil Hearing

Koronawirus na urodzinach. Nie żyją dwie osoby, kilka trafiło do szpitala

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Do tragicznych wydarzeń doszło w węgierskim mieście Paks. Na rodzinnym spotkaniu z okazji urodzin babci doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Nie żyje starsza kobieta i mężczyzna. Córka zmarłego wyjawiła prawdę, by ostrzec innych.

Kobieta świętowała urodziny z najbliższymi

Węgry, tak samo jak Polska, zmagają się obecnie z tzw. trzecią falą pandemii koronawirusa. Minionej doby z powodu zakażenia COVID-19 zmarło tam 291 chorych i potwierdzono 5077 nowych zakażeń groźnym wirusem SARS-COV-2.

W czasie wzmożonego zagrożenia epidemicznego sanepid zaleca powstrzymanie się od tłumnych spotkań rodzinnych. Tę zasadę bezpieczeństwa zignorowała jednak pewna węgierska rodzina, która spotkała się w 10-osobowym gronie, by świętować 86. urodziny seniorki rodu.

Niestety, wśród bliskich 86-latki znajdowała się osoba zakażona COVID-19, która zainfekowała groźnym wirusem kolejnych krewnych. Córka zmarłego mężczyzny ujawniła prawdę o tragedii, jaka dotknęła jej rodzinę, by ostrzec innych przez lekkomyślnym zachowaniem i ignorowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Choć wszyscy goście na rodzinne spotkanie przyszli w maseczkach, ściągnęli je w czasie konsumowania tortu. Pierwszą ofiarą zakażenia COVID-19 była 86-latka, która zmarła wskutek infekcji. Wkrótce do szpitala trafili również rodzice młodszej kobiety.

Pilnej hospitalizacji wymagała również córka małżeństwa. Kobieta wyjawiła, że miała 40-stopniową gorączkę oraz poważne problemy z oddychaniem przez obustronne zapalenie płuc i musiała skorzystać z maseczki tlenowej. Lekarze podawali jej również sterydy.

Niedługo po przyjęciu do szpitala zmarł także ojciec kobiety. COVID-19 przeszedł również jej mąż, jednak w jego przypadku choroba miała łagodniejszy przebieg i nie wymagał on hospitalizacji. Kobieta ujawniła prawdę, by przestrzec wszystkich przed tragicznymi konsekwencjami, jakie może nieść ze sobą ignorowanie zagrożenia epidemicznego.

Krajowy resort zdrowia potwierdził dzisiaj 12 013 nowych przypadków zakażeń COVID-19 na terenie Polski. Najwięcej infekcji ponownie zanotowano na Mazowszu oraz Śląsku. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w naszym kraju 61 osób.

- Liczba zakażonych koronawirusem 2 586 647/ 58 481 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]