Goniec.pl > Wiadomości > Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 03.12.2021 17:36

Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej

Jacek Jaworek
policja.gov.pl

Jeśli Jacek Jaworek wciąż żyje, z pewnością nie będzie mu już łatwo ukryć się na terenie UE. Jego twarz będzie można zobaczyć w serwisie internetowym we wszystkich krajach świata.

Podejrzany o morderstwo trzyosobowej rodziny w Borowcach w powiecie częstochowskim Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców w Unii Europejskiej. Do tej pory dzięki niej udało się odnaleźć 41 podejrzanych.

Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny

Historią tej zbrodni żyła cała Polska. W lipcu w miejscowości Borowce doszło do morderstwa 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Dokonać miał go 52-letni Jacek Jaworek, brat jednego z zabitych.

Mimo wysiłków służb, mężczyzna rozpłynął się, jak kamień w wodę. Poszukiwany był przez polską policję ze wsparciem zagranicznych służb, psów tropiących, a nawet dronów czy innych specjalistycznych technologii tropiących.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Choć wielu podejrzewa, że Jaworek mógł popełnić samobójstwo, tezę tę podważa fakt, że nie udało się zlokalizować jego ciała. Pojawiły się natomiast przesłanki, że podejrzany mógł opuścić granicę kraju.

Jeśli w istocie tak się stało, ukrywanie się mężczyzny będzie teraz mocno utrudnione. Trafił bowiem na listę "Najbardziej poszukiwanych w Unii Europejskiej 2021".

Europa na tropie Jaworka

Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka, ENFAST we współpracy z Europolem rozpoczęło kampanię dotyczącą rozpowszechnienia wizerunków najbardziej poszukiwanych przestępców UE.

Co to oznacza w praktyce? Wizerunki nieuchwytnych osób oskarżonych o zabójstwa, handel ludźmi, czy handel narkotykami zostaną opublikowane na stronie Eumostwanted.eu. Wśród nich znajdzie się również Jacek Jaworek.

Okazuje się, że to nie jedyny Polak, który został "zaszczycony" obecnością na liście. Wśród zdjęć 54 przestępców znajduje się również fotografia Tomasza Leszczyńskiego, który miał zamordować swoją żonę w listopadzie 1985 r.

Oprócz niego pojawił się tam również wizerunek Jacka Kłosa, który w 2007 r. usiłował dokonać zabójstwa w Kołobrzegu, podkładając pod samochód ofiary granat wybuchowy.

Warto zaznaczyć, że strona internetowa Eumostwanted.eu przynosi efekty. Od czasu jej założenia, informacje umieszczone w serwisie doprowadziły do zatrzymania 41 poszukiwanych przestępców.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: polsatnews.pl

Tagi: